Sukhoi SU-30kn 1/48 (Academy)

Previous topic - Next topic

Biba Struja

Odlicno, sta drugo reci... Za kamuflazu svaka cast majstore!  :bravo

Patriota

Je*** ti sitno žito! Ovu maketu obavezno moraš da poneseš na neko takmičenje. Nije kulturno da je samo ti gledaš uživo! :naughty

Stvarno si izvukao više nego maksimum od ove makete.  :god Samo mi nikako nije jasno zašto rusi koriste ovu maskirnu šemu? Kakvo li bi to nebo ili more moralo da bude pa da se ovaj avion utopi u takvu okolinu?

vlajko&marko

Svaka cast za kamuflazu, a bogami i za sve ostalo   :bravo
:cheers



PELE

Опако изгледа, свака част!  :cheers

Sneni

Stvarno je odličan, a i očekivao sam da će biti takav prateći projekat u radu :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

nex999

#22
Hvala, hvala :) Dodao i slike odozdo.

Quote from: Patriota on 02-02-2011, 15:02:49
Je*** ti sitno žito! Ovu maketu obavezno moraš da poneseš na neko takmičenje. Nije kulturno da je samo ti gledaš uživo! :naughty

Stvarno si izvukao više nego maksimum od ove makete.  :god Samo mi nikako nije jasno zašto rusi koriste ovu maskirnu šemu? Kakvo li bi to nebo ili more moralo da bude pa da se ovaj avion utopi u takvu okolinu?

Hahah, ipak je odozdo plav kao nebo, a odozgo - paaaa za Sibir taman ;D Lepo bi seo na ovako nesto, poput ovog lepotana :)


Suhoj

Sad kad vec okaci sliku ajd uradis i 902 da jos malo uzivamo  ;D

nex999

Haha, ladno je taj 902 bio moja prva "meta" ;D Ali posto mi je ortak (dok je bio u Holandiji) nasao samo Academyjev UB, izbor je pao na борт 302...sto ce reci, ako mi se javi opet maketarska groznica, 902 je prvi na tapetu :P

Ali sad mi ta njegova shema izgleda previse jednostavno ;D ;D

djos & filip

BOLI KOLIKO JE DOBRO ISPAO!

Fenomenalan rad, od detalja, farbe...finisa,....ma sve je stvarno izvanserijski.

Svaka cast, nadam se da cu imati priliku da ga negde vidim uzivo.

Jos jednom, sve pohvale, pravi uzitak za oci

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miroslav

Reci mi samo koje si farbe koristio? Na nekim semama tog aviona umesto te zelenkaste koju si koristio ide neka nijansa sive, tako da mi to izaziva malo zabunu.

mikoyan

I ja bih se slozio sa Miroslavom. Ne zeleci da umanjim na bilo koji nacin trud i rad na ovoj maketi, rekao bih da ove zeleno-plave boje nema na tom avionu, vec je u pitanju neka svetlija nijansa sive boje.

nex999

Plava je, malko je boja pod dejstvom svetla, tj stedljive sijalice otisla u zelenkastu, videcu da okacim neku pod jasnim dnevnim svetlom.

tamno siva - humbrol akril 125 (US dark Grey)
plava - humbrol akril 65 (aircraft blue)
Radom - humbrol 77 (Navy Blue)

Inace je boje za ovaj avion jako tesko pogoditi gledajuci slike. Pogotovo zbog te boje. Inace jeste plava, samo nesto bledja nijansa, koju nisam uspeo da nadjem.
No sta je tu je, ovo mu dodje moja interpretacija ;D

nex999

#29
Boje su zapravo blize ovome "02" kad je na dnevnom svetlu



Neam pojma, to me je mucilo od samog starta, pisao sam u WIP temi o tome, sad te Suhoje bi jedino mogao da "provalim" kad bi ih video uzivo, a mozda ni tako lol, no dobro... :)