Me 262 Revell

Previous topic - Next topic

Kerber

Dobro je za sada, nema razloga da ne uspe.
Mozda i da mu dodas zmijuljice po trupu u rlm81, nekoliko, preko postojecih, samo tanje...i polja na ledjima aviona i krilima...
Opako deluje.

dusko

Za zmijuljice cu videti a na krila ide kamuflaza  samo da stigne  boja .

dusko

Pozdrav ,da li bih mogao da preprskam neki filter kako bih malo smanjio kontrast izmedju boja koja boja bi mogla da posluzi kao filter i da li to da uradim pre dekala ili posle hvala unapred?

Sandman

ako zelish na bokovima samo da ublazish filterom, to mozesh uraditi bojom donjeg dela trupa koja se spaja sa bokovima (RLM76?), ali jako razredjenom - toliko mnogo da vishe zapravo lichi na obojeni lak.

Mozda nije losha ideja da upravo to i uradish - da u lak ubacish par kapi boje, tako da dobijesh jaaaaako suptilno "ofarbani" lak, kojim cesh iz vece udaljenosti preprskati celu maketu i tako ublaziti kontrast izmedju boja i oznaka - dakle mozesh i preko dekala, ali vodi rachuna da ta meshavina bude samo blaaaaago "obojena" bojom donjeg dela trupa..

Filterima se igraj na kraju, za sada idi dalje sa kamuflazom...

Gusha

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne slusaj ovog Srdzana, ce te upropasti :deadhorse.

Sa filterima nema zezanja, (ustvari ima al posle ide maketa u dzubre).Nakon zavrsenog farbanja kamuflaze, ubaci u brush RlM 64 u jaaaako razredjenom stanju, kao sto Srki rece.Ovlas prefarbaj SAMO DELOVE KAMUFLAZE GDE JE MOTLING  ( srpski receno tufne)... sacekaj da se malo prosusi, pa ako nadjes za potrebno dodaj jos malo.Delove gde je maskirna puna boja ne diraj jer ces da dobijes sitne pegice od brusha u boji RLM 64, ako budes zeleo da to izjednacis, vise nece biti ta nijansa...Zato ides sa filterom samo preko tufni.Kad se osusi, ide sjajni lak, pa dekali, pa mat lak, a dekale malo ubij pigmentima, ako ti odskacu!

dusko

Vazi jos nisam to uradio a ima logike da moze do pojave sitnih tackica danas sam naprskao sjajni lak Tamiya akrilni i postigao sam konacno sjaj o kakvom sam sanjao tako da se nadam da ce dekali leci kao nikad do sad,nego sto si tice dekala i pigmenata koji pigment da nabavim da bih imalo izbledeo da li neku varijantu prasine ?

dusko

#21
Evo gospodo novih slika nakon postavke dekala ostale su jos svastike na repu, lakirao sam maketu Tamiya akrilnim lakom koji je vise nego dobar a i konacno sam provalio kako treba lakirati i da se ne kaze badava gloss zaista se mora maketa sijati kao ogledalo evo par slika pa pogledajte  :-[ :-[

EMIL

Lepo, svidja mi se kako je ofarban, a i dekali su dobro legli. Ja sam se juce patio sa dekalima na icm bf-109, koristio sam dekale iz kutije i 3-4 puta prelazio sa microsolom dok  nisu pristojno legli... Cekam nastavak  :)

Bojan Ue

Odlican Meser! Dopada mi se kako je ispala kamuflaza.  :super

dusko

Ima tu jos posla tako da ce biti malo bolji samo jos da ga uslokam kako treba jer se ovako ne vidi pola stvari pa sve deluje malo jednolicno narocito presheading na krilima ali sve u svoje vreme.

Profa

Zmijuljice su ispale odlične :super
Sad još samo završetak u istom stilu, i biće stvarno odličan...
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Jako lepo izgleda

Quote from: dusko on 02-03-2011, 16:17:07
lakirao sam maketu Tamiya akrilnim lakom koji je vise nego dobar a i konacno sam provalio kako treba lakirati i da se ne kaze badava gloss zaista se mora maketa sijati kao ogledalo

Prodaj mi foru, koliko slojeva i koliko si razredio Lak i cime... :cheers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

I ja se pridružujem pohvalama, nego kakvo staklo si koristio; modifikovano iz kutije ili neki aftermarket?

Josip

Nemsy_29

Svaka cast, dobro izgleda!

A sad nam reci tajnu lakiranja ako nije problem  :)
Ja koristim MM akrilni gloss i jos nisam provalio kako se dobija taj sjaj  :-\

vlajko&marko

Svaka cast odlicno izgleda  :super