Bf-109 G-6 Gelbe 1 - Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Dekale za ovu maketu sam jurio godinama. Konacno pre dve godine na takmicenju IPMS Sijetla, dosao je kao jedan od prodavaca Eagle Decals. Raspitao sam se kod njih da li imaju taj set ali su mi rekli da je odavno nazalost rasprodat. Pregledao sam katalog sa primercima svih dekala koje su do sada istampali i nasao bas ovaj koji mi treba. Namolio sam ih nekako da mi ga prodaju i kao sto vidite sve se srecno zavrsilo. Planiram da radim Gelbe 1 posto je kao sto i vidite kamuflaza veoma zanimljiva i jedinstvena.



Maketa je od Hasegawe u razmeri 1/48. Kutija od makete prikazuje Rumunski G-6. Kvalitet plastike je izuzetan. Jedina primerka za sada je spoj poklopca mitraljeza u nosu sa ostatkom nosa. Za sada sam preprskao maketu prajmerom kako bih popravio panele a zapoceo sam i rad na kabini.


Sandman

zanimljiva je shema - koje su boje na kamuflazi?

djnik

#2
Odozdo je crna, odozgo RLM 76 sa RLM 74 vijugama. Prvo cu ofarbati RLM 74 a onda cu blutakom da napavim "zmijice" pa cu preko njih prefarbati RLM 76.

Sandman

hm.. jeste da je razmera 48, ali opet, treba napraviti mnogo priblizno jednakih zmijica  :-\

razmisli i o varijanti da prvo idesh RLM76, pa da na papiru isechesh rupe za zmijice pa onda kroz te maske da prskash 74...
pogotovo shto su zmijice prskane ruchno, i postoji blagi oversprej - sa blutakom morash da "shtelujesh" priljubljenost zmijica da ne bi bio mnogo oshtar prelaz.. a masku je lakshe odici od povrshine i dobiti mekshe ivice...

a opet, treca varijanta, ako imash dobar brash mozesh i slobodnom rukom da naprskash zmijice? :)

djnik

Mozda pokusam to sto si rekao sam maskom, videcu ako uspem da isecem taj oblik precizno. Brash nije los ali da li ce da drhti ruka? :)

misa

Vodi računa da je avion imao nestandardne štitnike plamena auspuha. Inače i ja planiram da radim baš taj avion.

Pozdrav,
Miša :)

dusko

I ova maketa ce biti super cekamo nastavak.

djnik

Da, stitnici plamena ce biti uradjeni u samogradnji!

djnik

Sklopio sam trup i krila, naneo prvi sloj prajmera i popravio panele. Sledi jos jedan sloj prajmera pa leplenje kabine.


misa

Evo ti "uputstvo" za štitnike. Malo su čudni u prednjem delu. Probaj da nađeš review ovog decal sheeta, gde ima slika PE delova - tako ćeš najlakše utvrditi tačan oblik.

Pozdrav,
Miša :)

Lud13

Quote from: djnik on 06-02-2011, 00:07:24
Odozdo je crna, odozgo RLM 76 sa RLM 74 vijugama. Prvo cu ofarbati RLM 74 a onda cu blutakom da napavim "zmijice" pa cu preko njih prefarbati RLM 76.

Ja takodje planiram da radim ovog messera u doglednoj buducnosti, i takodje mi je palo na pamet da odradim nfarbanje a taj nacin. Ako probam slobodnom rukom...pa ne mogu ni da zamislim krajnji rezultat. :headbang :

Evo slike Eberspachera
http://www.hannants.co.uk/images/full/OWLE4808.JPG

djnik

Hvala obojici za uputsvo za stitnike! Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio. Maketa ceka drugi sloj prajmera i tada sledi leplenje poklopca kabine pa farbanje kamuflaze.

djnik

Nastavak radova. Maskirana kabina i nanet poslednji sloj prajmera. Sledi preshading.


Kerber

Koju ces metodu za farbanje da primenis?
Pitam zbog onih zmijuljica..nesto su kao pretanke za free hand, pa mi se sada cine veoma pimenjivim zmijuljice od blu taka, vec je u RLM 74...Pa tanki slojevi svetlo plave...Ja zam se nesto nosio mislju da nekada pravim istu semu, al' bih probao sa koncem za sivenje malo potopljenim u stolarski lepak, cini mi se da bi na manjoj razmeri ('72) bilo taman...gledajuci onu fotku doticnog aviona, gde su sve te zmijice nekako veoma tanke i vrlo slicnih debljina...jbg, nisam siguran dal' dajem dobar savet...

Goran A.

Prskane su iz blizine sa povremenim izletom overspreja, i ja bih tu koristio blu tak. Problem je kako postici ravnomernu debljinu.