1/48 SPAD VII C1 Special Hobby & Part PE

Previous topic - Next topic

misa

Ево једне макете коју већ дуже време мерачим да урадим. Реч је о Special Hobby SPAD VII C1 у 1/48. Набавио сам и PART ецерај за ову макету. Радићу наш СПАД бр.7203 из SPA.523, који мени изгледа као да је де Марсај модел. Ево шта се урадило за месец дана:

Прво сам кренуо да сређујем капотаж. Након дремелисања резинског капотажа из кита, тест пасовања је показао да је ПАРТ ецерај једно два броја већи...


Сад шта је - ту је, кренуо сам да дремелишем и шта треба и шта не треба, само да сместим поклопце. Успут је настрадао и поклопац за воду, а оригинални поклопац за уље је унапређен у поклопац за воду. Коначни поклопац за уље ћу направити касније. Такође сам мало обрусио и поклопце, тако да су се смањили. На крају је све некако легло:


Затим је на реду решетка хладњака за уље.


Пошто резинска верзија (из кита) неупотребљива, ићи ће ецована решетка преко ецованог хладњака, у пластичном капотажу. Пошто сам истањио оригинални пластични део, испоставило се да је ецована решетка превелика и да се налази превише позади. Треба да буде у линији са предњом ивицом капотажа...


После сецкања ецераја, решетка належе где треба.


ПАРТ по обичају даје скоро цео скелет трупа, али нема пода испод седишта. А код СПАД VII је под кабине био заправо резервоар за гориво. Зато сам одлучио да угурам резински под из кита у ПАРТов ецерај. Прво иде скидање вишка резина:


Делови означени црним маркером треба да се ошмирглају како би под стао унутар решетке од ецераја.


Привремено монтиран под:


Е сад пошто иде под, седиште је превелико, па мора да се скрати:


Лонгерони се не добијају ни као ецерај ни у киту, па сам их направио од самолепљиве алу фолије:


ПАРТова конструкција по обичају има више делова него што стварно може да се види, па је вишак одстрањен:


Мала провера:


Најтежи део до сада је панел испод мотора:
And the scariest thing so far is metal panel under engine:


Овај део мора да се обликује према носу СПАДа. Проблем је што је превелики, па је скраћен:


Пластика је очишћена и спремна да прими метал:


Провера налегања:


После савијања, доњи део капотажа је залемљен. Испоставља се да је калај одличан гит за метал.


Поздрав,
Миша :)


milten

EXCELLENT  :cheers.
Ajde pozuri pre nego sto izadje ona Star Wars igra.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

I ja imam istu maketu pa htedoh da te pitam kakvo je uklapanje plasticnih delova (Trup, krila itd.) Za sada odlicno napreduje. Bravo!

misa

@Милтен: Кад изађе SWTOR, дајем ти макету да је завршиш!

@Ђорђе: Пластика се уклапа одлично, као и резин из кита. Само је проблем са ПАРТ ецерајем за сада.

Поздрав,
Милош :)

Profa

Nije ovo prvi put da je partov eceraj prevelik, skoro svaka unutrašnja konstrukcija ne može da se upasuje bez dobrog tanjenja plastike i/ili izbacivanja viška materijala... Daju fenomenalne detalje, a onda te boli glava. Isto važi i za Rodenove makete - fenomenalne na prvi pogled, a onda krene hirurgija :headbang
Bogu fala što sam Lala! :)