Bf-109 G-6 Gelbe 1 - Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

PELE

Djole, ne znam kakav AB imas, ali kada budes farbao, skini "krunicu" koja stiti iglu i moci ces da izvuces tanke linije na pastici bez overspray-a... samo razredi farbu vise nego obicno i to je to. Ja tako radim i kada farbam kamuflaze, ista stvar i sa preshadingom.

Mislim da znas za ovaj metod, ali cisto da napomenem. Samo napred, odlicno izgleda za sada!  :cheers

djnik

Mogao bih brasem da odradim tanke linije ali nije problem u tome vec u pokretima ruke. Odradicu zmijice blu takom, istanjicu ih lenjirom kako bi bile ravnomerne. Prvo cu ofarbati RLM 74 a potom RLM 76. Mislim da ce ispasti ok. Odradicu preshading a probacu i postshading.

Sandman

Mozes da napravis i maske od papira za te "zmijice"?

djnik

Mislim da bi papirom bilo teze napraviti zmijice ravnomerne sirine, iz tog razloga cu ih odraditi blutakom.

Odradio sam preshading sa RLM 66.


Naneo sam RLM 75. Slikano cim sam zavrsio sa farbanjem. Kao sto vidite boju sam razredio tako da se vidi preshading. Cilj mi je da se vidi preshading i kad budem naneo RLM 76 preko RLM 75.

Jadgkommando

Odlichan! A za zmijice ili radi freehand negativ (a mozes to da izvuches sigurno!)
ili ako vec radis sa blue tackom onda testiraj pre nemoj da ti budu predebele.

Pozdrav! ;)

djnik

Jos jedna slika preshading-a.


Krenuo sam da postavljam zmijice od blu taka. Mislim da ne izgleda lose za sada. Sutra nastavljam sa radom!

djnik

Na kraju sam odlucio da radim zmijice slobodnom rukom. Ne svidja mi se kako blu-tak vijuga po trupu. Nastavak radova videcete za vikend!

Goran A.

Original kamuflaza nije nista bolja, izgleda kao da se neko igrao, ni na maketi neces dobiti nista bolji utisak.

Jadgkommando

Znao sam  :D, nikada blue tack nije kao free hand... Bice to odlichno tako, srecno. Pozdrav!

djnik

#24
Kao sto sam u proslom postu najavio odlucio sam da ne koritim blutak. Imam solidan brash pa rekoh vreme je da se izvestim sa izvlacenjem linija. Evo sta je ostalo od blutaka kad sam ga skinuo sa makete



Zmijice sam uradio Zwei Bier metodom, znaci popio sam dva piva pa nakon toga pravo na rad. Ruka se olabavi i zmijice ispadnu kako treba :) Salu na stranu, smanjio sam pritisak na kompresoru, ogranicio korak poluge na brashu do sirine koju sam hteo i krenuo sam prvo od krila pa sam onda presao na trup. Veoma sam zadovoljan kako je ispalo. Sledi maskiranje i farbanje donjih povrsina crnom bojom,



Sandman

Quote from: djnik on 14-05-2011, 06:55:54
Evo sta je ostalo od blutaka kad sam ga skinuo sa makete

Sad mozesh da odesh na pecanje sa ovom gomilom "crvica" :D

Dobro je ispalo farbanje - obzirom da je veca razmera nije problematichno i ako se javi blagi oversprej - sve se to posle da ublaziti weatheringom i filterovanjem.

Kerber

Bogami, patentiraj ti taj "pivski metod"... :cheers
Odlicno su ispale zmijice. Najteze si pregurao i to uspesno. Sad je ostala boza do kraja.

djnik

Za razmeru 1/72 se koristi Ein Bier metoda, jer tada ruka manje vijuga ;) Danas cu da zamasmkiram povrsine kako bih usledio sloj crne boje. Nakog toga kao sto znate ide Future, dekali, Future, Matt lak, weathering itd.

djnik

#28
Danas sam ofarbao crnom bojom donje povrsine kao i strane trupa. Nakon susenja farbe sledi Future pa dekali.



Rezervoar od 300 litara je takodje ofarban u crno. Uradicu chipping kad se boja osusi.


Izduvnici


Propeleri i spiner pre i posle uklapanja. Spiner je ofarban u crno dok su propeleri RLM 70 (Schwarzgrun). Cev topa je probusena.

ubermagog

Aleluja, najzad fotke sa normalnim svetlom  :D

dobro izgleda, šašava šema