Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sandman

Hvala na lepim rechima - trudim se... ;)
Dosadashnje 144-ke koje sam radio su bile i loshije makete (sem Hantera koji je fenomenalan), a ovde mi eto naishla inspiracija da se malo potrudim oko detalja.

Ostaje josh tih par sitnica, ali nikako ne znachi da ce brzo da ide - najsitniji delovi su i najkomplikovaniji..  ::)

@Profa:  tvog Sejbra jedva chekam u fazi farbanja - NMF mi je za sada josh relativna nepoznanica pa se josh ne ustruchavam da "napadnem" ozbiljnije neki takav projekat (mada cu morati na Mysteru :D), a obzirom da ti koristish onu tehniku NMF chetkicom, ochekujem jako lepe rezultate, nadam se uskoro ;)

djnik

Nemoj samo da ostanes trudan :) Odlicna su oba Horneta kao sto je vec receno, fantasticno  pogotovu to sto su u 1/144!

sezan

EEE kad  sam JAAA radio tog Horneta!  :P Zezam se naravno!odl;icno to sve izgleda i bas mi je drago sto su ovako ispali i sto si se uneo bez obzira na razmeru!A da je pipavo,jesti..i to debelo!
Odlicni strsljenovi!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

modellius

odlični su, jako mi se sviđa da si obratio pažnju na razlike u sjaju između " operatvivnih " i " jubilarnih " boja, to se kod nas nažalost retko viđa, čak i u većim razmerama.....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

hvala Deki i Vlado :)

evo nastavka radova, ono shto mi je bilo najbitnije posle kamuflaze - da li ce makete biti "tailsitteri" - laknulo mi je - obe makete normalno stoje bez tegova u nosu, tako da sada ostaje samo da rutinski privedem ostatak radova kraju... :)

Amerikanac:



Izduvnici su chetkicom zafarbani MM metalajzerima - koristio sam par nijansi pa je sad sve tu malo pomeshano - nemojte suditi po ovim makro fotkama - kad se maketa gleda sa vece udaljenosti sve deluje mnogo bolje!

Ostaje josh malo da ih doradim sa Tamiya shminkom, no to ce ici na kraju...



Na prednjoj nozi stajnog trapa, far je zafarban sa MM Chrome Silver, a docrtao sam i 3 "semafor lampice" ispod fara - crvena, narandzasta i zelena tachkica ispod fara. Far je takodje dobio svoje "staklo" napravljeno od kapi Microscale Kristal Kleara, zalepljeno gloss lakom. Na sve ove detalje ukazuje crvena strelica na slici.



Kanadjanin:

Za njega sam vishe brinuo oko tezishta, jer sam njemu nasuprot sastavnici poskidao sve pajlone koji koliko-toliko doprinose tezishtu.... u svakom sluchaju i ovaj primerak stoji lepo na podlozi :)



Far na levoj strani nosa sam takodje zafarbao sa MM Chrome Silver, a staklo je isto napravljeno od Kristal Kleara i zalepljeno gloss lakom. Ista pricha za nosnu nogu stajnog trapa kao i za americhki Hornet - crvena strelica na fotkama pokazuje ove detalje. :)



I izduvnici isto odradjeni gore opisanim bojama.



Obe kuke za sletanje sam zafarbao "shtraftama" slobodnom rukom i tankom chetkicom - na americhkom Hornetu tamnijom sivom, a na kanadskom crnom bojom.

Ostaje josh lepljenje poklopaca stajnog trapa, rezervoara i ECM opreme na americhkom Hornetu, zafarbavanje sitnih detalja, i suptilni weathering Tamiya shminkom.. i naravno skidanje maski sa poklopca kabine.....

Sledece fotke bi trebale da budu u "Zavrshenim maketama"... ;)

Pozdrav i hvala na chitanju ovog mog "foto-romana" o dva Strshljena... :)
Srdjan

sezan

Boga mi ,vidim ja da si se nameracio na 144 jet ove sezone?Znaci da se ne cimam uopste u toj razmeri?  :P  Odlicni su stvarno! Strsljen bombone!  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


Miljan

Odlicno izgleda sto se mene tice obzirom da sam zaljubljenik u 1/144.Jednog dana kada se ,dace Bog,ponovo vratim maketarstvu bice u kategori 1/144 Sandman i ja.Samo da je malko vise modela u prodaji bilo bi bolje :pilot