Revell F-86D Sabre 1/48

Previous topic - Next topic

Pedja

Evo malog napretka, nije nešto naročito ali tek da se vidi da radim. Mali problem sam napravio sa tegom i olovom koje sam stavio u nos. Kako su u pitanju kuglice olova (za pecanje), kako sam ih slagao tako sam ih "zalivao" lepokom,naravno to je istopilo plastiku i deformisao se nos aviona,iz tog razloga git na nosnom delu.



Kod sedišta je plan dodati pojaseve pri čemu su postojeći ,liveni uz sedište, morali da budu uklonjeni,



Instrument tabla i konzole,ovde verovatno dolazi još malo kontrasta i dry brash-a...

 

Kutije stajnog trapa i deo iza sedišta pilota...



I kako bi to sve trebalo da izgleda, upakovano "na suvo"...



To je sve za sada,do leta će valjda biti gotovo.... :think


A koji si lepak koristio u tolikim količinama, da ti je izjeo plastiku?
Ja sam na svom za isti rad koristio sekundni lepak.

Josip

Pedja

Običan Revell,moja greška i nepažnja, definitivno.

Sandman

Pedja, nisam do sada koristio olovo kao teg na maketama, ali kako sam primetio, najcheshce kuglice olova se drvofixom fiksiraju za maketu - dovoljno chvrsto da kuglice ne "pobegnu", a opet i neutralno da ne nagriza plastiku.

Moj metod je malo drugachiji - koristim kalaj istopljen lemilicom - jako se lako kasnije oblikuje po zelji turpijanjem ili vec u procesu topljenja, a fiksiram ga na potrebno mesto na maketi pomocu plastelina. Do sada nisam imao nekih nezeljenih pojava tipa da plastelin odreaguje sa lepkom ili bojom ako isti procure kroz spojeve.

U svakom sluchaju lepo si krenuo i samo vozi dalje, zavrshicesh ti ovo i pre leta ;)

Mozda samo nakon drajbrasha da prekidache/lampice na bochnim konzolama josh malo ozivish bojama u koje si ih vec ofarbao - drajbrash im je malo umanjio kolorit.

ubermagog

Pedja, stavi po kap nerazređenog sjajnog laka direkt iz teglice na svaki instrument - razlika je drastična  :)

Za 'teg' u nosu kupi sačmu i fiksiraj sa malo super lepka i ako možeš napraviš i dodaš neku pregradu da pridrži za svaki slučaj.


Pedja

Quote from: Airsuba on 21-03-2011, 09:21:21
Pedja, stavi po kap nerazređenog sjajnog laka direkt iz teglice na svaki instrument - razlika je drastična  :)

Za 'teg' u nosu kupi sačmu i fiksiraj sa malo super lepka i ako možeš napraviš i dodaš neku pregradu da pridrži za svaki slučaj.



Stavljen pronto, i jeste "staklastog" izgleda,mada se to na fotografiji i ne vidi baš toliko.

Sve ja to znam kako treba ali tamne sile me odvukle u lošem pravcu,mislio sam neće lepak da pojede plastiku ali ,desilo se,više neće.

ubermagog

Slab je pronto za instrumente tj. imitaciju stakla jer je predviđen za dodatno glačanje i poliranje pa ima dosta slabiji sjaj.
Stavi po kap 'gloss' laka (ili "Clear Fixa / Kristal Cleara") vrhom četkice, probaj sa strane za probu za sledeći put  :)

sezan

Super do sad izgleda!Olovo moze sem super lepkom i blutackom da se fiksira(isprobano)!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Pedja

SKlopljen trup,krila dodata za probu,lep avion,odlična maketa, uživanje za rad

   

Nenad Pozega

za sada ti dobro ide!!! :super ali tako i da nastavis!  :)

Pedja

Sada vidim da imam ovde  ovaj  rad, i eto rešio da ga završim, i ne znam zašto sam odustao u nekom trenutnku, tako da... još slika uskoro...



:cheers