North West Scale Modeler Show 2011, Museum of Flight Seattle

Previous topic - Next topic

djnik

Kao i svake godine u februaru se odrazava tradicionalna izlozba maketa u Muzeju vazduhoplovstva u Sijetlu. Ove godine su makete postavljene po zemljama porekla tj oznaka. Ja sam doneo skoro sve svoje makete sa Jugoslovenskim oznakama kao i par drugih maketa, sve dok mi nije ponestalo mesta u kutijama :) Bilo je veoma zabavno, dosta se ljudi interesovalo za maketarstvo i to narodico dece. Posebna atrakcija je bio R2D2 koji je kompletno motorizovan a okrece mu se i "glava". Takodje ispustao je i svima poznate zvukove iz Ratova Zvezda (na jednoj slici se vidi kako zvizdim heh).Postavio sam i par slika interaktivnog displeja u muzeju na kome su slike Ik-3 kao i Do-22 o kojem smo pricali na forumu sa VVKJ oznakama.

Izlozba se odrzava dva dana, ja sam nazalost u mogucnosti da budem tamo samo danas. Siguran sam da ce se ostatak ekipe odlicno provesti i u nedelju. Izvinjavam se za slike loseg kvaliteta, nazalost nisam imao svoj fotoaparat sa sobom.



Ove godine je prvi put dodeljena nagrada od strane kustosa muzeja za najbolju maketu (po njihovom izboru). Ne mogu da vam objasnim koliko sam bio iznenadjen kad su me prozvali i rekli da je moj Jugoslovenski Spitfajer u 1/72 osvojio ovu nagradu! Bravo nashi! :D

Poseidon



Pedja

Sve čestitke na nagradi i dostojnom predstavljanju matičnog vazduhoplovstva/maketarstva.
Ko je postavio leteće tanjire,nemaju zemlju/planetu porekla pored sebe?

Jadgkommando


gasha

Djole sta sai iznenadjen, uradio si ga ko da je 1/32 :) prelep ambijent i puno maketa, dobitna kombinacija


komoras

šta ti je amerika...  :o
svaka čast za nagradu!  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

djnik

Hvala svima! Hehe sto se tice letecih tanjira uradjeni su u razlicitim oznaka, Rozvel, Policija ovde u drzavi Washington, US ARMY itd. Veoma kreativno! :)

milogor_strashni



Gusha


Milan18111


Sandman

Tebe Djole nema, nema, pa kad krenesh - BUUUUM! :D

Chestitke za nagradu, a bogme i za "upoznavanje" R2D2 ;) jel te nauchio nekim SW rechima? :D

Inache, ona frontalna slika SR-71 sa stolovima ispod njega je mnogo dobra!

Momcha


Srdjan

Svaka cast na nagradi!!!  :cheers

Ovo sve izgleda strava!!