Clint Eastwood the last gunnfighter

Previous topic - Next topic

lord sir giga

Malo ko zna da je ovaj glumac (ciji sam veliki fan, iako po jednoj anketi ljubitelje njegovog lika i dela treba po kratkom postupku), bio pilot lovac bas na F-8 "Krstas".
Citajuci neke knige o ovom lovcu dolazim do saznanja da se on u stvari lazno se pretstavljao kao LtCdr Robert "Bobi" L Kirkwood, pilot koji je poslednji oborio avion koristeci samo topove (Mig-17 7-21-67).
Iako velika sumnja postoji da su ovi podaci tacni, ipak ima nekih cinjenica koje ovo potvrdjuju.
Evo ovde je sa kolegama iz VF-24 na slici

U njegovoj glumackoj karijeri uvek je bio ili ostajao poslednji koji drzi u ruci pistolj.

A svoje pilotsko umece pokazao je i u filmu gde krade ruski avion Mig-25, a ocekuje se i nastavak, tj drugi deo filma gde krade i novi unapredjeni Mig-31 uspesno naravno.

Tako da ce avion biti F-8H BuNo 148648.

A maketa Italeri 1/72 F-8E CRUSADER.
Evo slika nezapocete makete, neki delovi su skinuti sa ramova, ali je tako maketa kupljena.

Maketa ide na pranje (odmascivanje), pa na susenje, pa ce da vidimo sta ce mo dalje.
PS: ovo gore navedeno je samo sala naravno zarad podizanja duha i morala apro smeha, slike preuzete sa interneta pa uploadovane na moj nalogzamalog.
UZIVAJTE

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

rodeo

Sve cetiri osobe na prvoj slici su profesionalni glumci.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

lord sir giga

Quote from: rodeo on 23-02-2011, 15:10:18
Sve cetiri osobe na prvoj slici su profesionalni glumci.
Pa boze vajlda prepoznajes ko je klint istvud (drugi s leva na desno), i prica uz slike je sala naravno

Nemsy_29


Ćomi

No signature.

mutayu

Ako ne zelis da mu kvaris liniju nemoj postavljati krilo u "podignut" polozaj, podvesi mu samo Sidewindere i postavi ga na postolje sa uvucenim stajnim trapom.

lord sir giga

Quote from: mutayu on 23-02-2011, 15:42:57
Ako ne zelis da mu kvaris liniju nemoj postavljati krilo u "podignut" polozaj, podvesi mu samo Sidewindere i postavi ga na postolje sa uvucenim stajnim trapom.
Ma mislio sam da odradim poletanje sa nosaca, ali oni u to vreme bese nisu imali parni katapult, nego su sami poletali.
U tom slucaju bih morao da odradim podignuto krilo, a razmisljam se da li da stavljam dve rakete ili cetiri.
Ma videcemo, mada nemam ni jedan stalak koji bi njega mogao da nosi, osim ako to moze da odradi onaj KPov

mutayu

Naravno da su imali katapult !!?! Dobar ti je i KP-ov stalak za to.

anki

Sta je sad? Novi pocinjes a onolika prepiska oko Hensela? Ajde zavrsvaj prvo ono suvise si truda ulozio da odustanes. Posle nova maketa.

lord sir giga

Ko je bre odustao od Hs-129ke, ja barem nisam, radicu polako ovaj F-8, a zavrsavati Hs-129ku.
Prvo cu skidati i smirglati delove, pa raditi kabinu, ima tu posla bitnijih pre sastavljanja, posto na samom sklapanju ima rupa koje se moraju srediti smirglom pre uklapanja.
Samo polako ja nezurim nigde, niti odustajem niodcega.
Evo danas sam naneo RLM-71 prvi sloj na maketu, i oprao ovog F-8 i stavio da se susi, pa cu da pogledam neki film i sutra da vidim sta cu prvo, a to ce sigurno biti kabinski prostor F-8 i urezivanje panela nakrilu donjem koji su vidno jako slabi.

Goran A.

Ne urezuj nista, uradi maketu pravac iz kutije. Sto manje filozofije lakse ce ti biti.

lord sir giga

#12
Aman dva panela moram da urezem, posto ima pocetak i kraj po malo, a sredine nema uopste.
nisam mislio da urezujem sve panele, posto su paneli u negatvu, ali se samo ta dva slabo vide.

flanker

Heh tek sam sad video ovu kampanju.
Počeo sam ovog istog samo u Esci izvedbi i prijatno se...smorio...
Maketa ima gomilu nedostataka koje se na prvi pogled ne primećuju.
Ne urezuj nista, uradi maketu pravac iz kutije. Sto manje filozofije lakse ce ti biti.
Mislim da na donjem delu krila ima par izdignutih linija.
Pošto sam pojedine delove već obradio i skinuo sa rama da li mogu da učestvujem u kampanji?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

lord sir giga

Pazi ako mene pitas moze, ja sam uvek za nadmetanje, ali ne u smislu ja sam omo najbolji ostali nista neznaju, odradi svoju maketu kako znas i umes prihvati kritike i teraj dalje.
Ma samo ti islikaj delove, i moji su bili skinuti sa ramova, ako su ramovi jos tu poredjaj delove kao da su na ramovima slikaj i kreci
(barem sam ja to tako uradio)
I biraj neki drugi broj sa sastavnice ili  :deadhorse  :lol, ma cisto nek budu razliciti, ako ti trebaju knjige javi da ti dam linkove za skidanje da se barem zbog toga nelupa glava