Stoni Einhell

Previous topic - Next topic

Vlad

Zdravo svima.

Ovo sam vec odavno planirao i napokon danas popodne napravio. Sve sto je potrebno je na sledecoj slici:



Ove obujmice su, ako dobro pamtim, dosle uz neki filter za vodu za frizider. Dva srafa na neko parce iverice i izgleda ovako:



I na kraju rezultat:



Poenta je da obujmice odgovaraju precniku brusilice. Treba pokusati i sa onima za plasticne cevi, potraziti u prodavnicama ViK opreme. Meni su ove kao skrojene za ovu brusilicu. Vazno je da brusilica upada i cvrsto stoji kad se pusti u rad.

Negde sam video da je lik ovo isto uradio sa metalnim selnama, ali one moraju da se zatezu i opustaju. Ovo je svakako brza i manje komplikovana varijanta za montiranje i demontiranje brusilice.

Pozdrav,
Vladan

vamsi

Malo pre sam se prijavio na forum i sad sam video ovu temu, pa reko da pitam nesto iako nije vezano za postolje.
Neki dan videh Einhellovu slicnu takvu busilicu samo plavu u kompletu sa sajlom i gomilom dzidza-bidza za razne radove, pa me interesuje ako znas, da li futer na tom nastavku (ono kao olovka) prima burgije od 0.5/0.8 mm? U komletu se dobija i stalak za busilicu koji se srafi na sto. Kakav je inace kvalitet Einhell-a? Jacina je, mislim, 150W.

Pozdrav i hvala unapred
(isto) Vladan

Vladimir

Zanimljivo i korisno ali si mozda trebao ivericu da skratis pa da glava brusilice i kamen budu slobodni u celom krugu
Ф89 НС

vamsi

Ups! Ja sad videh da je u pitanju Brusilica a ne Bushilica :)
Sorry

Vlad

#4
Quote from: vija on 25-08-2010, 16:23:34
Zanimljivo i korisno ali si mozda trebao ivericu da skratis pa da glava brusilice i kamen budu slobodni u celom krugu

Ma korisno jeste, bar meni super sluzi, mnogo znaci kad su obe ruke slobodne. Ovo je bila improvizacija za par minuta i ispalo je super. Mogao bih da skratim ivericu ili da pomerim ove drzace u stranu ali do sada nisam imao potrebu za tim. Ja sam mislio nesto drugo: da napravim nekakve klizace tako da mogu da rezem materijal veoma precizno, slicno kao sto stolari koriste kada od dasaka prave letvice. Hvala za ideju, u svakom slucaju.

Quote from: vamsi on 25-08-2010, 16:05:23
Malo pre sam se prijavio na forum i sad sam video ovu temu, pa reko da pitam nesto iako nije vezano za postolje.
Neki dan videh Einhellovu slicnu takvu busilicu samo plavu u kompletu sa sajlom i gomilom dzidza-bidza za razne radove, pa me interesuje ako znas, da li futer na tom nastavku (ono kao olovka) prima burgije od 0.5/0.8 mm? U komletu se dobija i stalak za busilicu koji se srafi na sto. Kakav je inace kvalitet Einhell-a? Jacina je, mislim, 150W.

Pozdrav i hvala unapred
(isto) Vladan

Koliko ja znam taj plavi Einhell je samo novija verzija ovog zutog. Ali ako kazes da ima 150W onda je malo i jaci, ovaj moj ima 135W. I ja sam kupio ovaj sa gomilom dzidza-bidza, sajlom, stalkom i kofercetom. E sad, sto se futera tice, ovaj nece da zagrize nista manje od 3mm. Isto je i na sajli i na masini. Uostalom, mozes i sam da primetis da su precnici svih elemenata iz kompleta 3mm...

Ali, bez starca nema udarca! :D Pogledaj ovo:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,6953.msg67776.html#msg67776

Ti si mi dao ideju pa sam probao futere sa ove MRB, pasuju super tako da mogu i na Einhell da stavim cak 0.3mm pa navise :D Mada ne vidim potrebu za tim, sa tako malim burgijama treba raditi veoma polako i svakom preporucujem MRB.

I zaboravih da dodam da je kvalitet Einhell-a veoma zadovoljavajuci. Ja imam jos nesto od tezeg alata (ubodnu testeru, trakastu slajfericu itd) i sve sluzi ekstra.

A busilica ili brusilica - sve zavisi u koju svrhu je koristis ;)

budva

samo kupi futer za te manje burgijice . ovdje u bd ima samo dremelovih futera i komplet od 5 razlicitih kosta deset evra