Trumpeter ZIL 157K

Previous topic - Next topic

zaki



Evo posle perioda kupovanja ulazim u fazu izrade maketa. U fokusu su mi kamioni i za proteklih nekolko meseci kupio sam sve što se moglo naći na lokalnom tržištu. Ovaj Zil je bio visoko na listi mojjih prioriteta, tako da kad se pojavio oglas jednog uvaženog kolege odmah sam prihvatio njegovu cenu i dogovorio se oko isporuke.
Tek onda, onako usput spomenuo mi je da je sa maketom sve u redu ali da je jedino počeo da sastavlja polutke motora.
Maketa je isporučena a kada sam otvorio kutiju video sam da je taj početak malo više odmakao od onoga što mi je čovek rekao da je uradio,  no, nema veze, valjda ništa ne fali u kutiji, jedan gibanj je polomljen.
Ovo je njegovo učešće u ovom projektu, dalje nastavljam sam  ;D





zaki

#1
Evo malo progresa

jedva sam čekao da završim šasiju i transmisiju i da se nekako iščupam od problema neprecizno sastavljene šasije što je uzrokovala lančano pomeranje skoro svih pozicija transmisije i silnih problema oko uklapanja. Najviše vremena mi je oduzeo prednji čekrk koji je bio naopačke postavljen tako da mu je kardanski pogon bio okrenut na gore i prema vani  
:headbang,
neke nosače sam morao jednostavno da odlomim sa šasije i ponovo ih pozicioniram da bi se transmisija nekako složila, to se posebno odnosi na vrlo kompleksnu zadnju pogonsku grupu sa kardanima i diferencijalima, poseban problem je bio uravnavanje točkova u jednu osu. Sve u svemo velika zaj*****ja i škola da ubuduće gledam šta kupujem, jer sam više vremena izgubio popravljajući tuđe greške nego što bi mi trebalo da to sastavim kako treba.
Inače ovo je baš lepa i detaljna maketa, jedino je plastika malo žilavija ali zato su detalji stvarno neverovatni



Terorista

Lep komad mogao bih ga posedovati....  :think

zaki

#3
Evo ga, moram da kažem da u živo mnogo bolje izgleda nego na ovim fotografijama slikanim sa nekim fotoarapatom za plažu. Uživao sam radeći ovaj kamion pored početnih problema oko popravljanja grešaka prethodnog vlasnika koji je započeo ovu maketu. Ovo mi je praktično druga maketa koju sam završio i još uvek se učim i pokušavam sa svakom sledećom da unapredim moju tehniku i rutinu. Još se ne usuđujem da krenem sa vederingom, tako da je i ova maketa nova i sjajna i pomalo liči na igračku, ali kao što sam već rekao, ja nigde ne žurim, uostalom na mojoj polici lepo će se videti evolucija mojih maketarskih veština.

Kao neki zaključak mogu svima da preporučim ovog Trumpetera, lepo se slaže, a transmisija je tako detaljno i realno urađena da skoro poželite da taj kamion držite prevrnut na polici kako bi se svi ti diferencijali, kardani i reduktori bolje videli
:cheers