Wien 12.-13.03.2011.

Previous topic - Next topic

voja


tripko

#1
Ja sam bio prosle godine. U principu nije lose lepa, berza cak sam na njoj kupio neke stvari po smesnim cenama.
Muzej je lep pogotovu deo gde su brodovi i prodmornice. Samo da napomenem ako ste gost placate ulaz u muzej
da bih videli takmicenje. Razmisljam se da odem i ove godine.

Momcha


ubermagog

Tripko Gandalf, baca neku magiju!


tripko

Da da to je to, rado bih isao i ove godine.

modellius

spremam se za bečenje već odavno, ali nažalost opet se podudara sa solnokom koji je meni obavezan.... :headbang :headbang :headbang
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

DjG


Dusan Lekic je osvoji zlatnu medalju u dioramama (Ju88 abandoned airfield - 1945).
Uskoro... slike


djnik


cherny

Svaka cast! Upravo stigoh iz Beca, utisci i fotke sutra, kad sredim.

DjG

#9
Prvi set fotografija iz Becha... by Lekic Dusan...  :bravo


Kerber

Cestitam od srca !
Lepo takmicenje, odlicne makete, sudeci po fotkama...Znaci, konkurencija do jaja, a Dule ga je bas otruo !

Sandman

Tripko i ja smo boravili na Go Modelingu 2011 ovog vikenda, pa evo i mojih utisaka sa takmichenja.

Sama lokacija je jako zanimljiva - Vojni muzej - ali isto tako i pomalo chudna.

Naime, stolovi sa maketama se nalaze izmedju eksponata pa sve deluje pomalo konfuzno i "rashtrkano", ali i zanimljivo uklopljeno.

Ono shto bih naglasio kao veliki minus je poprilichno loshe osvetljenje - makete je skoro nemoguce slikati bez blica, dok je to verovatno i veliki otezavajuci problem za sudije prilikom ocenjivanja maketa.

Druga bitna chudna stvar su kategorije - malo je nerealno da se u istoj kategoriji takmiche makete u 1/144 i 1/72, no dobro, takva im je organizacija pa kome se svidi svidi :)

Da ne bude da samo kudim, ipak moram reci da je u globalu ovo jedno lepo takmichenje, nije preveliko, ali ima da se vidi lepih maketa. U izlozbenom delu koji je bio u drugom delu muzeja je bilo izlozeno chini mi se preko 1000. raznih maketa.. raj za ochi!

Samo proglashenje nagrada je odlichno uradjeno - sa predstavljanjem tri prvoplasirana na video-bimu!

Berza je sasvim solidna, neke stvari jesu sa jachim cenama, ali je moglo da se probere i dosta toga za sitne pare, pogotovo nekih rariteta iz shtekova...

Ono shto je bilo interesantno za videti je auto u kome je ubijen Franc Ferdinand, kao i njegova okrvavljena uniforma, zatim josh par eksponata iz oblasti vozila, artiljerije, avijacije.... Poshto je zabranjeno slikanje eksponata sa blicem, nisam uspeo da odradim bash reprezentativne  fotke, ali videcu da okachim neshto od toga shto je zanimljivo ovih dana.

Postavicu ovih dana i dva walkarounda - Saab Draken i Saab Tunan koji se nalaze ispred muzeja.

U svakom sluchaju, bio je ovo lep vikend u Bechu, videli smo i nasheg jedinog osvajacha medalje - Duleta Lekica - kome ovo prilikom josh jednom chestitam na osvojenom prvom mestu sa dioramom - lepo je znati da imamo i mi svog predstavnika-pobednika tamo :)

Evo slike sa proglashenja nagrada



A evo i pobednichke diorame



Pozdrav,
Srdjan

cherny


djos & filip

Svaka cast na uspehu, a diorama je stvarno super!

Hvala na lepim slikama za nas koji ovo gledamo "od kuce"

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

djnik

Hvala za izvestaj i slike! Drago mi je da ste se lepo proveli! Cestitke pobednicima!