T34/85 Zvezda

Previous topic - Next topic

milanco

Quote from: Morgy on 05-04-2007, 17:06:17
Dovoljno je da pljusne nešto teško pored njega pa da izgleda mnogo gore, oštećenja su ok ipak 34 ne može svašta da probije (nije to PZ I ), samo možda da dodaš gomilu krzanja od puščanih metaka spreda.
Ko misli da je mnogo oštećenja  doneću od Gajića sliku tigra kojeg su US pešadinci koristili za vežbu sa bazukama sa 50 m. Na njemu s prednje strane sam izbrojao 18 !!!! rupa ( bolje reći udubljenja) u onom delu ploče  gde je vizir i ni jedna nije uspela da prodre!
Kad bi svaki pogodak bilo i uništenje tenka malo bi im bilo onih nekoliko desetina hiljada tenaka  ;D

okaci sliku trebace mani a i ostalima ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Marko M

Ovo nije fotka na koju je Morgy mislio ali je isto tako zanimljiva. Na slici je prednja ploča nemačkog tenka Tigar II sa 8 pogodaka iz topa kalibra 75 mm tenkova američke 6. oklopne divizije. Fotka je iz knjige Patonova 3. armija i snimljena je tokom borbi za grad Mone u Belgiji. Ni jedan pogodak nije probio oklop. Jedino što u knjizi nije navedeno je da li su pogodci nastali tokom borbe ili vežbe američkih tenkista.



Aki

prednji oklop kraljevskog tigra nikad nije probijen

Boki

Ne znam da li je to isti tenk o kome je Morgy pisao, ali sam negde čitao da je jedan neoštećen Tigar II pronađen napušten (mislim negde u vreme Ardenske ofanzive ili tako nešto). Ameri su ga koristili za vežbanje gađanja bazukom, i što reče čovek, nijedna nije probila oklop. Kasnije je prebačen u USA čini mi se, odsečen mu je deo oklopa kako bi se na njemu učili tenkisti. Navodno je danas u nekom muzeju.
Proveriću ove informacije. Čak mislim da je bilo i slika.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Boki

Izvinjavam se. Izgleda da sam pogrešno razumeo tekst. Piše da je zarobljeno 6 tenkova i da je JEDAN OD NJIH korišćen kao meta, pa uopšte ne mora biti isti koji je restauriran.
U znak izvinjenja, evo jedan mali pdf sa slikama preživelih nemačkih tenkova  ;D
http://the.shadock.free.fr/Surviving_Tigers.pdf
Uživajte.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Morgy

videću da uzmem sliku og nebojše kada skočim do devojke sledeći put

Boki

Evo jedne zanimljive slike na tu temu.


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

i maketa je malo zagorela ;D








i sajla koju sam pravio ;)




I sada pitanje da li postoji tacno odredjeno mesto za sajle ili ne i da li ove moje lice na nesto i da li da ih kacim ovekve posto se malo razlikuju u debljini ??? ???

Hvala unapred :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sijamski_Mrmot

#23
Lepo je "nagoreo"  ;D

Sajle mi izgledaju sasvim ok, sto se kacenja tice, postoje "fixne" pozicije ali ne mora i da bude tako... prosurfuj netom i na slikama ces videti razna mesta gde su "visile" :)


samo kad ih postavljas obrati paznju da su "teske" i "krute" tako da uglavnom vise na bocnim stranama i padaju na dole.

milanco

Da li moze da se t 34 farba sa bojom model master 1710 Dark Green kao sto je u zvezdinoj sastavnici isto pitanje i za katjusu ??? ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

Quote from: milanco on 15-06-2007, 17:20:55
Da li moze da se t 34 farba sa bojom model master 1710 Dark Green kao sto je u zvezdinoj sastavnici isto pitanje i za katjusu ??? ???

heheh, shto mi rekoshe iskusni maketari oklopa - za ruse moze BILO KOJA zelena!  ;) :D

evo ja sinoc isprskao onaj moj JS-2 u Hu195 koja lichi na jako tamnu nijansu one nashe SMB koje smo svi videli na Kalishu na nashim tenkicima....

u principu farbaj onim shto ti na oko izgleda lepo i mislish da bi moglo da prodje ;)

kako skapirah kod ruskog oklopa sve moze da prodje - pochev od nijanse zelene boje pa do oznaka i natpisa na vozilima... sve je to farbano i crtano na terenu u zaru borbe tako da necesh pogreshiti shta god da stavish ;)

srecan rad i daj nam slike napretka shto pre ;)

milanco

Nadam se da je brzo farbano je pre 40setak min jos smrdi ali vredi ;)



"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

lepo izgleda sa ovom zelenom - jel to taj MM1710?

T34


Boki

Polako, ali napreduje. Bravo Milanče.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.