IPMS Lieutenant A. Pearson Modelers Show - Vancouver WA 2011

Previous topic - Next topic

djnik

Pocela je sezona maketarskih takmicenja u drzavi Washington. Prvo takmicenje kao i svake godine je u gradu Vankuveru, na samoj granici sa Oregonom. Dve drzave inace razdvaja reka Columbia koja je u tom delu toka otrpilike siroka kao nas Dunav.

Ove godine najzesca konkurencija bila je medju avionima, nisu razdvajani po razmeri vec samo po vrsti pogona (propelerac ili mlaznjak). Bilo je takodje i dobrih maketa tenkova kao i par manjih diorama. Posebno mi je bilo drago sto je prijavljeno dosta maketa juniora!

Postavicu slike sa takmicenja u nekoliko postova. Prvo avioni.

\

Moram da se pohvalim da je moj He-162 u 1/48 osvojio drugo mesto medju mlaznjacima. Svake godine me za prvo mesto sije isti lik iz Oregona, ali odzvonice i njemu kad tad :pilot




djnik

Sandman me uvek pita da postavim slike sa razlicitih lokacija gde se odrazavaju takmicenja pa iz tog razloga postavljam i par slika Fort Vankuvera. Na svu srecu prestala je kisa pa smo stigli malo da se prosetamo. Inace ove velike kuce se jos uvek koriste Oficiri a Nacionalna Garda jos uvek zaposeda vojnicke barake.


Pedja

Ti stvarno ne izlaziš uzalud na ta takmičenja,sve čestitke na uspehu i hvala na ovim iscrpnim izveštajima sa takmičenja.

NecaRamone

Jel imas sliku makete tog lika iz Oregona, bas me interesuje kakva je :D
Svaka cast kao i uvek. Nije mi samo jasno zasto se ne razdvaja po razmeri?? :-\

djnik

U kategoriji dzetova on je pobedio sa F-84. U kategoriji propeleraca pobedio je sa Makijem 202 a drugo mesto je osvojio sa P-51B (malo glupo da isti takmicar osvoji dva mesta pored ostalih silnih maketa u istoj kategoriji ali sta da se radi). U svakom slucaju atmosfera je bila odlicna kao i svake godine, berza je bila solidna tako da sam kupio par sitnica.

djnik

Postavljena je i galerija slika na IPMS USA sajtu. Vise slika sa ovog takmicenja mozete videti na sledecem linku : http://ipmsusa3.org/gallery/v/events/2011/Pearson/