Me 262B-1A/U1 Hasegawa 1:72

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo ga cika Bane, putujuca enciklopedija, da dopuni pricu.Bravo majstore..Cika Profo, za razliku od ostalih nemackih farbi, izgleda da je ta crna bila dosta problematicna po pitanju postojanosti....Nigde nisam nasao fotku tih donjih povrsina, tako da je ovo slobodna prezentacija moa.....Mozda previse, mozda premalo, ko zna...nego vadi to iz steka pa da ih nanizemo na nekoj stajanci....Mocna masina....
Elem evo fotki onog juznoafrickog da vizuelno dopuni Banetovu recenziju...




djnik

Gusho, odlican Nachtjager! :) Boje su taman!

A zašto mu majstore nisi isekao šahtove stajnog trapa?
To bi mu još podiglo nivo.

Josip

Gusha

Drugare, posteno da ti kazem, nisam imao dzigericu za to, jer bi posle morao da radim kompletnu instalaciju koja se vidi, da dodajem boce za komprimirani vazduh, i ostalu skalameriju.To sam radio svojevremeno na Academcu, gde je to otvoreno, i mogu ti reci da je nocna mora da se sve poveze....Ovako sam samo dodao kocione kablove na nogama stajnog trapa i to je to...

Lanmi

Opa, Gusho, vratija si se! I to na kakav način. Farbancija je ispala mnogo dobro. Retka boja je ključ za dobro farbanje. Jes' da mora mnogo puta da se pređe, ali je konacan rezultat itekako vredan toga.
Imam i ja Hasegavu, a kada će doći na red....
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

gasha

Super je, jedino mislim da je trebalo malo cipinga i na gornjim povrsinama, gledajuci kako si odradio donje.  :super

Dada

Guso, izuo si ga. Odlicna Nacht masina! Kakva je Hasegawa za sklapanje u odnosu na revell?

Gusha

Gaso, nasao sam jednu fotku nocnog dvoseda, mislim da je fotka nastala posle rata, gde je bio farban sa gornje strane kao metlom i to u bukvalnom smislu,kao da farbarima crk'o kompresor.Trebalo bi da skeniram tu slicku i okacim ovde, bila bi dobra osnova za raspravu dokle moze da ide ostarivanje makete.Medjutim neznam koji je to tacno avion bio od onih prezivelih, posto nije imao broj sa strane.Nisam mogao da to odradim bez referenci.
S' druge strane nasao sam fotke aviona koji su bili farbani u ovu crnu boju, i ona je stvarno brzo propadala...Tako da sam ipak resio da gore ne diram mnogo.Diskretno sam dodao panele crnom grafitnom, i na eleronima malo uljane Burnt umbra i to je to....

Dado, Hasegawa se bolje sklapa, jer Revelova 262-ka koja sada moze da se kupi izlazi iz vec deformisanog kalupa, tako da kako ti se zalomi, moz' nagazis dobar odlivak a moze da ti se dogodi horor! Poklopac kabine na Revelovoj maketi je ocajan, ne vide se ramovi, i dosta je mutno staklo, tako da treba dosta posla da se doradi.Hasegawa se sklapa bolje, imao sam malo posla oko donje strane trupa, ali nista bitno, sto se ne da srediti.

vlajko&marko

Svaka cast odlicno izgleda
:cheers

drakii

Nemagadoh da se ne umesham, mnogo ih kaza da je lepo ispao, zato mu se malo iskrivile antene i otpala boja, malo vishe od obichnog pada, buuu, shala komika, dopada, valjda chu i ja da nauchim da pravim makete i zavrshim nekih oamdeset devedeset komn, elem, dobra je to maketa, osnova, znatno tachnija od Academyevog, Revellov moze da se nosi sa njim, a Hobby boss trchka za njima, to bi bio redosle po tachnosti makete, avasj, oponovo se ponavljam pleonazma mi, pa je ovo lep primer, a i primerak za kolekciju pa i mozda za utakmicu, videchu ga invivo od nedelje, stvarno mi dopada, malo mu razmakni antene u odnosu na uzduznu osu......, a postarivanje je individualno vidjenje potroshenosti letelice, pozdrav   :pilot

Goran A.

Lep 262! Dvosedi se retko rade a interesantni su. Nemama sta da dodam, sve je potaman!

Dude

Maketa je prva liga nema tu sta mnogo da se doda, vidi se iskustvo.Svak cast na predivnom radu.Nego iskoristio bih priliku da pitam za savet u vezi sa repnom svastikom.Da li je ona bas ovakva isla u kompletu ili je posebno nabavljena.Naime, imam revellov komplet "crvena 12", pa posto je dobro poznato da ih ne stavljaju : Da li neko zna gde i kako se moze nabaviti specificno ovakva sa ispresecanim linijama na krajevima krsta za 1/72 razmeru ili da li se obicni dekal moze tako ogrebati???
Jos jednom svaka pohvala za rad obozavam 262 pogotovo kad je ovako pedantno odradjen....
Pozdarv Dusan! :super

Gusha

Svastika za crvenu desetku i crvenu dvanaesticu se razlikuje.Hasegawa je dala svastike za oba aviona.Ako se ne snadjes ja cu to da ti posaljem....Javi na PM sta si uradio....