T-34/85 JNA u 1:35, za dioramu "Oslobođenje Vukovara"

Previous topic - Next topic

Patriota

Zdravo kolege,
kao što već odavno znate, nabavio sam T-34/85M iz "NAM-Series" od DRAGON-a u 1:35. Uradiću, naravno JNA verziju, tokom završnih operacija u oslobađanju Vukovara, zajedno sa već gotovim M-84A i uništenim M-47 Patton. Bilo bi mi drago, ako neko ima mogućnosti da me posavetuje povodom detalja, razlika i dodataka na ovom JNA tenku naspram originalnom T-34/85, kao i evidencijske brojeve upotrebljenih tenkova u Vukovaru.


lord sir giga

#1
Neznam zasigurno ali trebalo bi da su cevke od 90mm, a ne od 85mm, ali ajde treba potraziti po forumima.
Ja imam iz Arsenala nesto o t-34 pa cu probati da nadjem i posaljem ti ili napisem ovde (nemam skener nazalost)
http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/VerzijeT-34.htm
http://stef124.tripod.com/t34.htm

dragos

Evo ti jedan u 1/72.Objasnio je covek neke detalje.  http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/KakoT-34B.htm  Ja nisam cuo za te cevi 90mm,iskreno.Osnovna razlika je ta eksterna kutija pumpe za gorivo,nosac za mitraljez i mitraljez,pozicija svetla i to je to je to?

lord sir giga

Ma ja sam u nekoj emisiji (valjda je bilo to nesto bas u vezi sukoba u bosni da su imali ugradjen top od 90mm), ali to nije bas pouzdana informacija tako da je prihvati sa rezervom, imas na ovom mom prvom sajtu Hrvat je objasnio vecinu razila izmedju proizvodnih postrojenja koja su vidljiva.

zaki

Potrošena topovska cev se reparira tj mehanički obradi, ali posle toga ima malo veći kalibar, to je verovatno urađeno i kod tog topa od 90 mm, viđao sam takve granate za top od 100 mm ali mislim da je bila manja razlika od 5 mm u odnosu na prvobitni kalibar


lord sir giga

Ma neznam stvarno sta da ti kazem ali bi trebalo da se uzme  85mm cevka.
Ipak tu nebi trebalo mnogo da se tupi, sigurno je dolazilo do habanja cevi, kao i do povecavanja kalibra, ali neverujem da se mi bas toga trebamo ovde drzati, ako hoces preradi ga na Standard T-34B( uvezeno i stari podignuti na taj nivo) sa Browning mitraljezom.
E sad ti vidi kako i sta dalje, i koji bi radio (mislim na Broj tenka) najbitnije je da se nadju odgovarajuce slike pa onda udri.

Patriota

Evo i prvih slika započetog tenka. Urađen je karakterističan var pomoću konca, čeoni plastični mitraljez je dobio metalnu cev od stare burgije. Pozadi moram da sredim još onaj spoj sa kosom pločom, da izgleda čistije.  :deadhorse


Patriota

Zdravo momci,

odakle ovom T-34 u Srpskoj Krajini ovaj mitraljez od T-55-ice?



Patriota

Quote from: JŽ on 21-03-2011, 08:20:27
Pa verovatno sa nekog T-55;-)

Josip

Ma nemoj, šta mi ispriča !  :lol

Evo tenka. Radovi završeni izuzev kaiševa za dodatne rezervoare. Ako bolje pogledate kupolu, potrudio sam se da tenk dobio karakteristične delove i detalje jugoslovenske verzije. Kao i uvek rukohvati na osetljivim mestima i dodirnim tačkama odrađeni su od nerđajuće žice. Mitraljez ću na kraju prekriti ceradom, pošto je kao takav često bio i viđen.


oddball

pa nije neki problem skinuti sa ostecenog T-55 i namontirati ovaj ДШКМ na 34-ku. sta se sve vidjalo po tim ratistima ono je jos i najmanja intervencija.
dobro radis ovu maketu, lepo si uradio dorade, bice to sasvim lep rad.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Patriota

Evo malo sličica današnjeg skromnog rada. Tenk sam lakirao pred Uskrs, tako da je danas preostalo starenje i imitiranje oguljene SMB boje. Koristio sam Humbrol #53 gun-grey i ModelMasters metallic-black za oguljene ivice i površine na tenku. Oko auspuha sam korisito crnu pastelnu kredu sa blagim dodatkom bele krede. Preostaje još da odradim ceradu za mitraljez, kao i da sklopim gusenice i da ga zaprljam prašinom i blatom.


Patriota

Zdravo momci, evo i mene opet. Kako sam se vratio kući, samo udri po poslu i drugim obavezama.  :deadhorse
Međutim evo novih sličica napretka. Odrađene su gusenice, kao i cerada za mitraljez , koju još moram da obojim. Preostaju još završni radovi starenja i prljanja pomoću umetničkih uljanih boja.












stefa