Tamiya 1/16 Japanese Fighter Pilot

Previous topic - Next topic

Hammond_Lord

Jos jedna figura iz Tamiyine serije 1/16. Uklapanje nije toliko lose, mada su neki delovi morali da pretrpe izmene i dorade. Figura je ofarbana slikarskim uljanim bojama, a neki detalji su uradjeni akrilicima i enamelima. Ostalo je da se uradi postolje i da se srede jos neki sitni detalji. Fotografije su lose, jer je fotografisano u prostoriji sa slabim osvetljenjem.










Sijamski_Mrmot

Druze, brate, prijatelju Nemanja :D

Osim sto mi je malo gloss (uljane boje i slikanje pretpostavljam...) ako su ovo lose slike, kako tek izgleda na dobrim slikama?  :cheers

Mirko

Profa

Jedino što mi bode oči su sjaj i možda malko pretaman wash za isticanje detalja... :think
Drugo je stvar Tamiye, a ne tebe - da mu crte lica nisu malo previše evropejske za IJ pilota  ???

Za rad kao takav (bojenje, nijansiranje itd) - svaka čast :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Terorista

Figura je odlicna, jos bolja je kada je pogledate iz ruke i na prirodnom svetlu :) pozdrav i ocekujemo jos lepih figura

Pošto sam uradio istu takvu (samo sa drugom opcijom, sa katanom u ruci) može malo kritike?

Te Tamiyine figure inače nisu baš neki biseri jer je štošta od detalja mekano ili malčice deformisano odliveno. Npr. lice, ko što reče kolega, nije baš azijatsko. Tu treba malo skratiti nos i nafarbati kosije oči. I lica su precrvena za njihov ten kože.

Druga stvar, koju je lakše popraviti, je za mene pogrešan ton boje uniforme. Suviše žučkast dok (filmske) referencije pokazuju braon.

Treča stvar je obavezno matiranje figure jer se suviše sjaji, da bi bila uverljiva.

Slike mog Japanca inače imaš u galeriji ovogodišnje Crne Kraljice.

Josip

Hammond_Lord

Josipe, svaka kritika je uvek dobrodosla!

Tamiyine figure nisu najkvalitetnije, daleko od toga, ali su simpaticne i onome ko nema mnogo vremena za makete, mogu poprilicno da ulepsaju popodne. Karakteristike lica i drugih delova tela su daleko od ocekivanih, ali od njih i ne treba ni ocekivati mnogo. Tamiya, kao japanska firma, stvarno nije uspela da prikaze azijatske crte lice na figuri, tako da se slazem da je to propust i greska proizvodjaca.

Lice u prirodi izgleda mnogo bolje na fotografijama, a rumenilo na obrazima je sasvim prirodno, sto se moze videti na i na modernim fotografijama na kojima su prikazani japanci, kinezi i ostali.

Sto se uniforme, tj. letackog kombinezona tice, u pitanju je varijacija na temu. Kao sto ne postoji samo jedna i jedinstvena feldgrau boja nemackih uniformi, tako su i japanski kombinezoni pravljeni u bezbroj raznih nijansi. Boje su varirale od olive drab, tamno braon, crveno braon pa sve do svetlijih nijansi, kako sam ja ofarbao. Naravno, svako ko se ozbiljnije bavio ovom temom, mogao je da pronadje ove informacije.

Posto je ovo rubrika "Projekti u radu" (dodsue, bar je bila kada sam ja postavio ove fotografije pre tri i po meseca),  a ova figura jos nije zavrsena, na fotografijama se moze videti "sveze ofarbana" figura. Posto koristim slikarske uljane boje, logicno je da postoji izvestan sjaj, pojacan blicem. Kada figura bude gotova, usledice sloj mat laka koji ce dati "zavrsnu rec". Tada ce figura biti postravljena u rubriku "Zavrsene makete/diorame i figure".

Sijamski_Mrmot

A poznavajuci Nemanjine prethodne radove... :D  dodje mi da  :headbang sto ne mogu makar slicno  ;D

milten

Bas ne lici na Japanca!! To je vec do figure, a farbanje je super!
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

gasha


Terorista

MA!!! figura je 9 od 10 a bice 10 od 10 kad mu je budem ukrao!!!  :deadhorse

PetiPrekomorc

 :god vrlo dobar rad. Gledao sam na eBayu ovu figuru i neke druge od njemačkih vojnika i pilota. Zanima me ,priporučuješ nakup ovakve figure?
lp