Mig-21UM Trumpeter 1/32

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam pazario na takmcienju prosle nedelje. Planiram da radim UM sa ili Jugoslovenskim ili Srpskim oznakama, sve zavisi od dekala koje budem nasao. Maketa ima dosta detalja tako da ne verujem da cu raditi neke posebne dorade sem mozda u tom prostoru za elektroniku ispred kokpita. Maketa inace dolazi za motorom, ne verujem da cu ga postaviti na avion ali cu ga zato postaviti na nosacima pored makete.

Toliko za sada, krenuo sam sa ciscenjem delova i spremam se za farbanje kabine. Posto je velika makete, necu preterano da zurim.


ubermagog

Potraži malo makete koje su drugi radili po forumima, čini mi se da ima par mesta kod uklapanja ovih većih delova koji slabije pasuju pa da se spremiš unapred.

dusko

Da budem iskren ovo je prava ekskluziva jedva cekam nastavak,reci nam koliko je dugacka maketa i koliko je bilo zelembaca :naughty :naughty

sezan

Ehh ,ceski Stres tim  :love ! Srecno u nastavku!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djnik

Maketu cu morati da izmerim neki drugi put ali je oko tridesetak santimetara. Kupio sam je na takmicenju prosle subote za samo $20 (14EUR)!!!

ubermagog

Odlična kupovina!
Nekad su 'trubači' u 32 koštali po 30-35 evra a sada i preko 100...

Potrudi se da nabaviš u dogledno vreme i njihovog MF-a, ko zna možda se uskoro iznenadiš ;)

Milan18111

Ajd'  kupi i meni jednu.... :naughty
Koliko znam ima malih problema oko uklapanja ali tebi to nece praviti teskoce.
Mozes da radis i sa Pepsi oznakama, napravis sablone i farbaj oznake.U toj razmeri to ne bi bio problem.

sezan

Quote from: Milan18111 on 14-04-2011, 16:54:55
Ajd'  kupi i meni jednu.... :naughty
Koliko znam ima malih problema oko uklapanja ali tebi to nece praviti teskoce.
Mozes da radis i sa Pepsi oznakama, napravis sablone i farbaj oznake.U toj razmeri to ne bi bio problem.


Opet ti oces da mesas razmere!?  :rtfm

sory za off
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Oho, odlican izbor!

Cuo sam i ja da ova maketa nije bas najbolja, ali moze itekako dobro da se odradi!

Samo napred, nadam se da ce neke od oznaka sa ovih prostora.  :cheers

djnik

Maketu sam kupio jer je stvarno bila veoma jeftina. Ovde ljudi na takmicenjima prodaju makete stvarno za dzabe i moze stosta zanimljivo da se nadje. Ne mogu da se setim kad sam poslednji put kupio maketu u nekoj od maketarskih radnji, tamo idem iskljucivo samo za boje i pribor.

Ako naletim na jos jednog milane pazaricu ga ;) U Kini su takodje upola jeftiniji nego ovde tako da sam tamo od jednog kolege nabavio J-10 u 1/48.

Subo ako mi MF bude pri ruci za iste pare, nabavicu ga ;)

Nemsy_29

Kolika grdosija, greota da ne bude neka nasa, pratim ovo sa uzivanjem  :)

djnik

Bice nas Mig samo nisam jos kupio dekale.

djnik

#12
Veceras sam gledajuci TV nastavio rad na Migu. Kao sto vidite maketa je dosta detaljna ali nazalost ima i dosta spojeva koji ce biti izgitovani i osmirglani. Motor necu otvarati jer zelim da odradim maketu u celini. Ionako postoji veoma veliki spoj na motoru koji bi bilo veoma tekso ukloniti.