Pz IV Tamiya

Previous topic - Next topic

3EMYH

Sad kad sam se 'resio' Kingtigera, odmah se bacam na sledeci.
Jos jedna iz maketa iz Tamiyinog 1/48 asortimana. Uzeo sam i black dog dodatke, kao i part-ov eceraj za mesh shurzen.
Evo trenutnog napertka, donji deo ofarban, gornji samo sklopljen i nakaceni dodaci da steknete utisak kako ce izgledati (doduse nisam okacio mrezice posto ih nisam ni napravio).


Pozdrav

Momcha

Jadna posada ako bude bila u situaciji da bezi   :)
U koju ces semu da ga farbas?

nesha

Овако делује 'nice', а Момчин коментар стоји, мада,Немци су то, нема бежања  :D
Него, треба проверити да ли су на Xa верзијама били мрежасти противкумулативни штитови (није да попујем,негосе послњ нађу паметнице, па коментаришу да није требало тако...)

3EMYH

#3
:)
Recimo da se nalaze na prekomandi. Do sad su se sibali sa Rujama, a sad ih prebacuju u Ardene. Ili su mozda na dugom marsu ka Berlinu :)
@momcha - Semu farbanja jos nisam odlucio, mislio sam smo da ga isaram tankim zelenim i braon linijama, medjutim otvoren sam za sve predloge, ako imate neku zanimljivu semu okacite da pogledam.
@nesha - Tamiya stavila da je ovo J verzija. Nesto malo sam citao i pisu ljudi da su na J verziji smanjili broj onih malih lenjivaca na 3, ali sam ja uglavnom nalazio fotke sa 4, kao i da ima auspuh kao panter, ali nadjoh neke fotke gde ima i sa 'obicnim', tako da ovaj moj moze da prodje. A na J verzije su stavljali mrezaste. Mada sam planirao da napravim i 2 srednje ploce da su kao nakacene posto su negde uz put izgubili mrezu.

Pozdrav

Momcha

Zaboravio sam,dve klackalice na komandirovom otvoru su mnogo (osim ako nemas neku fotografiju za to).
A evo i sircena za J varijantu.

Aki

Лепо ово изгледа, баш си га набуџио са опремом  :)
Што се тиче верзије, тамија је дала иницијалну Ј верзију, што се види по ауспуху. Све остале Ј верзије имале касни тип ауспуха(сличан пантеровим).
Само касна Ј верзија је има три носећа точкића, и мрежасте ширцене, док су раније верзије имале класичне ширцене.

3EMYH

@momcha slicne sircene i imam, samo sto su od PART-a. A sto se tice 2 mg-a, naleteo na neku sliku na kojoj je otvoren poklopac kupole pa je izgledalo kao 2 MG-a, i meni se nessto svidela ideja, posto ionako ostalo nekih delova od wirbelwinda.
@aki - pretpostavio sam da je ovo ranija verzija zboga auspuha, i da bih trebalo da stavim obicne sircene, ali ovi mi se nesto bas svidjaju, a ionako cu da budzim nesto, tako da cu imati i ploce i mrezicu :)

nesha

Тако како си замислио, тако и уради, мало га уреди да изгледа похбано и биће ок.
Него да видиш шта ћеш за камуфлажу, да ли си размишљао о неправилним већим вертикалним мрљама у једној боји? Нека компликована камуфлажа губи ефекат због мрежица. (како год,само немој у зимску, молим те)  :)

3EMYH

Mislio sam ovako nesto



A sto ne zimska, nije valjda da je tako lose radim? :)

Bojan Ue

Odlicno napreduje ovaj panzer! I ja sam za ovu kamuflazu sto si postavio sa tankim zmijicama, deluje efektno, nesto mi ono zimsko krecenje nije bas zanimljivo...  :super

nesha

Quote from: 3EMYH on 30-03-2011, 13:16:10
A sto ne zimska, nije valjda da je tako lose radim? :)
Ма не...пу-пу, далеко било :)
Него замисли фине и суптилне мрежасте ширцене загушене тешким зимским блатом. Само зато

А она змијаста камуфлажа би и легла, што да не?
Можда нека 'амбуш'? Већ је крај рата...

3EMYH

Evo kako ispade, jeste da nije bas kao na slici, ali nesto mi se tresle ruke pa nisam mogao tanje linije :)



p.s. Izvinjavam se za slike, nikako da stignem da napravim neko mesto za slikanje :)
Pozdrav

Bojan Ue

U frizider po hladno pivce pa bras ponovo u ruke!  :D Popravi malo ove koje su predebelo ispale i mozda dodaj jos koju zmijicu i to je to, po mom misljenju. Samo napred!

3EMYH

Razmisljao sam da li da probam da ih popravim, ali nisam siguran sta da radim, da li da probam sa zutom da ih tanjim ili da 'prekrecim' sve zutom pa ponovo?
Mislis da treba jos sara, nece biti previse, nesto mi bilo frka da ne preteram :)

Bojan Ue

Pa probaj sa zutom da ih istanjis, jer neke su ok, nisi sve predebelo napravio! Kad zavrsis sa tanjenjem daj neku sliku pa da vidimo da li jos koju da dodas i gde!