Pz IV Tamiya

Previous topic - Next topic

3EMYH

Najverovatnije cu to probati veceras kad dodjem sa posla, kacim slike cim zavrsim.

nesha

Ја се касно укључујем...Ако мислиш да их тањиш, мислим да ти је лакше да прекречиш, па поново-овако и да их стањиш како треба, мораш нове да уклапаш са ранијима, па дал' ће баш иста боја да испадне и бла-бла.
Ти види, па да видимо наставак радова  :)

3EMYH

Ostadoh bez dunkelgelb-a. Ono malo sto mi je ostalo sam iskoristio da probam da stanjim sare. Pored toga odradio sam i ove dodatke. Evo par slika (nadam se da sam uhvatio iz svih uglova) da vidite da li treba jos da ih tanjim i eventualno jos neku negde da dodam.



Pozdrav

Bojan Ue

Odlicno, ja ne bih nista vise dirao sto se tice kamuflaze! Mislim da je to to.  :super

Eraser

Super je,samo popravi malo boju oko lenjivaca bas bode oci.Inace sve ostalo je ok.

nesha

Ја да се питам, ипак бих му додао још коју шарицу. Боље да ћутим, да ме не убиваш потлен.
Него коју бешебоју користио за основну жуту? (а и за змијице)
Оно око лењиваца ће да покрије прашина  :)

Ćomi

Po mom misljenju,koje ne mora da bude ni uvazeno ni merodavno,treba da poskidas sve te dodatke(smotano platno,slemove i sl) pa da opalis neki prljavi filter  prskalicom,da se sve to stopi,pa onda dalje chiping itd...
Mozda ja preterujem ali ja to volim izraubovano...
No signature.

3EMYH

@nesha - tamiyini akrili dark yellow, red brown i dark green. Nisam siguran za oznake, kad dodjem kuci, napisacu koje su.

@Comi - Ne brini, bice i ovaj izraubovan, trenutno sam u zastoju dok ne vidim da li je ok kamuflaza, sad ide chiping, wash, drybrush. Ima u kampanji 'Pesak' Pz III, pa vidi kako ce otprilike izgledati sto se tice izraubovanosti. A dodatke nesto bas volim u poslednje vreme :)

Pozdrav

Ćomi

Nisam se mozda dobro izrazio-dodatci svakako poboljsavaju,ali i komplikuju,stvari,nego rekoh pre nego ka uprljas i iscukas da ih skines,lakse ce ti za rad biti...A onda ih vrati.
No signature.

3EMYH

Aha, sad shvatio. To mi je i bila prvobitna namera, i farbao sam ga tako sto je bilo sve odvojeno, medjutim u jednom 'napadu ludila' dok sam pokusavao da ih postavim da vidim kako ce da izgledaju, nesto sam se mucio oko namestanja, i ne razmisljajuci, na kraju opalim super lepak, tako da je to to otprilike. Nema veze, odradicu ovo sto se i vidi.
Pozdrav

3EMYH

Evo jos malo napretka. Stavljene gusenice, pokacen alat, odradjen wash. Sledi drybrush i chipping, pa onda jos i kacenje sircena.


p.s. Izvinjavam se ako davim sa fotkama ovoliko, ali kacim ih da bi drugar video, a taman i da dobijem neku informaciju sta doraditi, popraviti...

Pozdrav

Messerschmitt

Супер изгледа, само тако настави!  :super
И не давиш са сликама, опуштено  ;)

Aki

Одлично напредује, јако добро изгледа  :)
Само не знам што си ставио два митраљеза на куполи?

3EMYH

Negde sam naleteo na sliku koja je slikana otpozadi. Na njoj je imao otvoren poklopac i mitraljez, a mene je taj poklopac asocirao na jos jedan mitraljez i nesto mi se svidela ideja, a kad sam vec imao visak mitraljeza, stavih dva, posto ionako ne radim neki odradjen tenak, nego pustam masti na volju :)

3EMYH

Nastavih da radim na ovom tenku. Resio sam da stavim zicane sircene sa jedne strane skroz, a sa druge da srednji zamenim sa 2 ploce. Nisam uspeo da navatam bas neke reference za ove sircene, (i ono sto sam nasao su uglevnom unisteni tenkovi sa iskidanom mrezom), a i samo uputstvo ne prikazuje bas najbolje kako i gde sta ide, tako da sam vise odokativno radio.

Evo kako ispade jedna strana, ostala mi je jos jedna..


Nadam se da cu sledece fotke kaciti u gotove radove :)

Pozdrav