MiG-21Bis Iraqi Air Force ( Zvezda 1/72 )

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz svima,

Jedan od projekata koje radim a nisam kacio fotke na Kutku. U pitanju je svima dobro poznata Zvezdina maketa, savrsena za rad, nemam apsolutno nikakvih zamerki...

Fotka i profil masine koju cu raditi:




Otvorio sam panele na grbi, kao i jedan panel sa strane. Radjeno pomocu stirena i tecnog Tamiyinog lepka.




Malo eksperimentisao sa riveterom...






Nisam radio ovu maketu nekoliko nedelja, jer se radi domaca 29ka... 'ajd sad da postavim i te fotke...  :)

Predlozi i kritike dobrodosle!

modellius

ovo je po mom ukusu ;D ako odradiš sve kao sa fotke biće ekstra! čini mi se da ćeš morati da secnes zadnji deo trupa jer on " visi " , hrabar potez u svakom slučaju :cheers
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

sezan

Lepo to izgleda!oces da ga radis "raspolucenog" ,posto malo je "krenuo" iz ose na dole zadnji kraji ili ...?
Super pocetak,samo napred!
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Lepo izgleda kao osnova za nastavak radova.

Hocesh li stvarno da ga sechesh na zadnjem delu trupa - imajuci u vidu referentnu sliku, valjalo bi ;)

Kako planirash ostatak unutrashjnosti da radish (oprema koja stoji u ovim otvorenim delovima), i hoce li biti i onog natpisa "I <3 U MOM" na desnom boku grbe?

Nemsy_29

MiG-29 "Milan standard", MiG-21 "Wittmann" standard  :)

Vidim ja da ce na BG pobedniku biti odlicnih maketa  :)

Goran A.

Kada se skine panel sa bocnih kutija koje si napravio postoje crni gumeni zastori ili zavese kako hoces. Ako hoces da to uradis kako treba morao da ih napravis pa da ih nekako podignes. Zadnji deo trupa na slici je nekada sigurno stajao normalno a smaknut je zato sto je ostao samo na stiftovima bez zavrtnjeva, verovatno ga je vetar pomerio ili neko ko je pokusao da se uvuce unutra. Sta je sa onim otvorom na hrbatu?

Nemsy_29

Quote from: AG02 on 01-04-2011, 13:39:03
Kada se skine panel sa bocnih kutija koje si napravio postoje crni gumeni zastori ili zavese kako hoces

Mogao bi mozda konac tu da odradi svoj posao ili najtanji pecaroski najlon?

Goran A.

Mora da se savije ako zeli da se vidi sadrzaj posto se to podize rukom dok se radi. U suprotnom treba da se vidi samo crna guma. Trebalo bi naci neke slike.

PELE

@Sandman - Napravicu unutrasnjost panela pomocu stirena i plastike koje sam nasao. Samogradnja rulz!  ;D A natpisa nece biti, kao ni zadnjeg dela koji visi. Maketa ce biti predstavljena kao masina koja je bila u upotrebi.

@AG02 - Da li si mislio da ove rupicaste gumene trake?  ;D To cu uraditi ali kada odradim elektroniku. Mislim da bi maketa smesno izgledala bez tih traka! Ako imas jos neki predlog slobodno reci.


Goran A.

Nisam mislio na trake a moras ih svakako uraditi, to su zaptivke. Postoji gumeni zastor koji skroz pokriva svaki od tih prostora. Vidim da ovaj to nema, pa onda ne moras ni ti to da radis. Mislim da sluzi da zakloni osigurace i ostalo kada pada kisa a tehnicari rade.

ubermagog

#10
Goran misli na ove zastore, vide se 'otvoreni' i 'zatvoreni' na slikama



a postoje i ovakve stvari, da bude čisto



BTW, taj profil nije tačan za taj avion tako da nije neka referenca

modellius

e bas steta sto neces raditi onog sa slike, bila bi to sjajna maketa....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

menestenasli

 Lepo i prezicno izgledaju zakivci i dorade. Samo nemoj da pravis olupinu, obuzme me tuga kad vidim avion u takvom stanju  :cry Napravi ga kao da je na redovnom odrzavanju pred akciju  ;)

Goran A.

Tako je, na to sam mislio, nije cista guma vec gumirano platno. Uz svaki avion idu i tzv. trapke. stavljaju se na gazne povrsine i obicno su od smb platna, ovo na slici su lokalni radionicki pokrivaci, tipicno za DDR gde su posvecivali prilicnu paznju izgledu aviona i cuvanju boje.

PELE

Quote from: AG02 on 02-04-2011, 15:17:40
Tako je, na to sam mislio, nije cista guma vec gumirano platno. Uz svaki avion idu i tzv. trapke. stavljaju se na gazne povrsine i obicno su od smb platna, ovo na slici su lokalni radionicki pokrivaci, tipicno za DDR gde su posvecivali prilicnu paznju izgledu aviona i cuvanju boje.

Aha, shvatio sam, hvala. Jedno pitanje, da li nasi Migovi imaju gumirana platna?