M-4 sherman Calliope 1/48

Previous topic - Next topic

Alex

Tamiya 1/48
Ovo mi je drugi tenk u zivotu.
Neznam da li sam pretjerao sa weatheringom i blatarenjem?
Calliope raketni lanser je od Verlindena.
Kritike dobrodosle!








Sijamski_Mrmot

Meni izgleda ok sem sto ti je prevelika razlika u prasini na tenku i lanseru, ako je prasina onda je prasina  ;D  sem ako nisi hteo da prikazes tek montiran lanser (cak i tad bi bio prasnjav ali manje od tenka) Takodje mali predlog, uzmi cackalicu, umoci je u osnovnu zelenu kojom si farbao tenk i malo "zagrebi" preko dekala da dobijes "ogrebotine" na oznakama, oznake na tenkovima su uglavnom tanak sloj boje koja je sem prljanja, podlozna i grebanju.  8)


inace, ako mene pitas, ne nisi preterao ni sa blatom ni sa prasinom  ;D :D

nesha

UUU, svaka cast! Kad ovako pogledam, vidim da 48 (koju inace do sada i nisam preterano cenio kao razmeru) ima buducnost :)
Kakvi preterao, taman je kako treba -al se stvarno slazem sa Mirkom, potrebno je prasine i na lanseru, mozda koja kap blata i na tockovima i sa unutrasnje strane gusenica?
Samo nastavi ti lepo sa oklopom, super ti ide blago nama ;D :)

medico

ODLICNO IZGLEDA !
slazem se sa mirkom i neshom ... iako logicno da je kolicina prasine na lanseru manja  mozda bi pomoglo da preprskash lanser samo jednim slojem matt laka to bi smanjilo kontrast
inace bash mi se svidja !

Alex

Namjerno nisam zaprasio raketni lanser,zato jer je Calliope VRB
bilo jeftino oruzje koje se  koristilo uglavnom za jednokratnu upotrebu a
zatim se odbacivalo i tenk nakon toga ima svoju primarnu namjenu.
Kataloski se moglo napuniti najvise tri puta za redom.

Primao je 60 raketa M-8 maksimalnog dometa 4200 m
a koristio se u posljednjim mjesecima WWII

Pitam se dali je JNA imala Calliope VRB-ove na svojim Shermanima?


Sandman

Nemam shta da dodam Alex!
Vec je sve recheno...  :D
Mogu samo da ti odam jedan veeeeliki poklon shto se tiche finalnog efekta ovog tenka... <AAAVEEEEE> ...  :D
Jako mi se svidja blatnjavi efekat.... skoro sam video (mislim na Modeling madness) photo izveshtaj sa nekog takmichenja, i moram priznati da su velika vecina tenkova bili ovakvi po pitanju blata na sebi.. pa chak i mnooooogo prljaviji!!
Tako da... mozesh slobodno josh malo da ga "uprljash"...  ;)

poz,
S.

Balder

Ne volim Shermane, ali ovo stvarno odlicno izgleda...