Hawker Hind Kestrel

Previous topic - Next topic

PELE

Prelepo izgleda, mnogo mi se svidja!  :cheers

Kerber

Ovaj se svima svidja, jer su Hind i Fury najlepsi dvokrilci ikada...Malo je uopste ovako lepih aviona u istoriji avijacije i bilo, ako se uzme u obzir ukupan broj tipova i modela i trt-mrt...aviona.
Cini mi se, kako su im linije skladne, da bi i sa jednim parom krila lepo leteo, kako su im izdefinisane linije nosa...

anki

E sad mi je bas krivo!

Ovo i nisu strasne izmene (osim smera elise) i mogao sam da ih odradim, a sto je najcrnje i vide se na referentoj fotki iz muzejskog Vesnika br 35 koju sam koristio ali ko sto Voja rece jako mala a ja ne ocekujem ovakve mine. E sad imajuci u vidu da je u pitanju srebrna vreme je za pesmu "sad je kasno za novi pocetak" tj. nema diranja osim ako necu u Muskulo pa iz pocetka a ja zivaca za to nemam.

O ovoj greski sa elisom necu ni da pricam. Koliko znam samo su francuski "linijasi" Hispano i njihove ruske kopije imali taj. smer obrtanja sto daje AZ. Britanci i Ameri uveko kontra kazaljki. Stvarno neznam odakle im ideja, ali ajde kad Italeri moze da zezne na CR.42.........

E za taj treci sa radijalnim motorom on je jedno vreme imao kod nas doradjeni zatvoreni poklopac pilotske kabine koji je posle opet skinut, a osim toga pred rat su i kamuflirani ali te fotke jednostavno niko nema niti je cuo da postoje.

voja

Quote from: anki on 04-04-2011, 23:50:52
E sad imajuci u vidu da je u pitanju srebrna vreme je za pesmu "sad je kasno za novi pocetak" tj. nema diranja osim ako necu u Muskulo pa iz pocetka a ja zivaca za to nemam.

Не треба ништа више да дираш. Макету си јако лепо урадио и сада не би имало смисла да исправљаш те ствари. У полицу га постави тако да му се види леви бок а временом ћеш и заборавити на ове детаље.
Ако икада будеш набавио новог Хајнда онда њега уради са овим карактеристичним детаљима.

.

Goran A.

Pa mogao bi da odradis i bez muskula. Donju lulicu, samo zalepis, bocni filter napravi posebno i ofarbaj, jedino ces morati malo da ukopas leziste. Srebrni drajbras ce bez problema pokriti ukopane povrsine. Nije to nista krupno, verujem da bi uspeo. Elisa neka ostane dok ne nadjes pravu. Sat vremena posla maksimum mada mislim i manje.

anki

AG02 nije bas tako. Prvo mora da se skine pogresni hladnjak ulja koji stoji na mestu lulice. Posto je lepljen lepkom za plastiku iza njega ce ostati rov koji mora perfektno da se poravna zbog kasnijeg farbanja srebrnom. Pri ovom smirglanju zbog srebrne nemoze se raditi lokalizovano u zoni rova vec mora sire da zahvati i farbu i lakiranu okolinu da bi se dobio idealan prelaz bez stepenice. E sad ako na to idem ponovo sa bojom iz spreja ona nemoze na lak i nagriza ga a ovde mi treba ispoliran a ne musav metal. Slicni problem sa nemogucnosti lokalizacije zone radova je i kod tog bocnog filtera jer se mora dubiti dosta duboko stranica trupa (polovina precnika usisnika) i verovatno bi probila pa to mora da se gitom oblikuje i sredi........... U svakom slucaju za moj nivo vestine i zadovoljstva u maketarenju previse tako da cu poslusati Voju.

djnik

Fantastican rad kao i svi tvoji radovi! Bravo! :)

Goran A.

Ukoliko smatras da bi nesto pokvario, u redu je, neka ostane.

Price radi, evo sta bih ja uradio (meni je lako, nije moja maketa). Hladnjak bih odsekao ziletom (nista smirgla), ukoliko bi se videla neobojena plastika na mestu odsecanja obojio bih je srebrnim flomasterom ali cetkicom kao drajbras. Kanal bih napravio okruglom turpiojom dokle moze, sort ran je u pitanju mislim da ima dosta plastike.

misa

Quote from: AG02 on 05-04-2011, 07:35:59
...Kanal bih napravio okruglom turpiojom dokle moze...
Митраљез залепљен, стајни трап залепљен, сајле постављене, крила уравњана, и ти би "округлом турпијом докле може"?! Будимо реални - двокрилци су осетљиви, и не треба их дирати без преке потребе. Уради како Воја каже - стави је у витрину тако да се види леви профил. И уживај у прелепој макети.

Поздрав,
Миша :)

Goran A.

@ Misa

Lepo i jasno sam napisao:... sta bih ja uradio... Nisam rekao da mora ali tako je, ja bi turpijom dokle moze i cak dokle treba a za tebe ne znam. Ne bih mu preporucio da nisam siguran. Takodje napisano: ... u redu je neka ostane...

Dada

prava egzotika, konacno da neko prekine seriju migova :)
Jedan od najlepsih avioncica ikada, a maketa ga je ispratila potpuno.
Da sam na tvom mestu ne bih ga pipao vise, u vitrinu i katanac :)

ubermagog

Ne može da se sada 'ugrađuje' taj bočni filter, kako izgleda on stoji pola-pola u oplati motora - nije plastika dovoljno debela da izdrži turpijanje.
Svakako to nije problem odraditi kad je maketa nova, samo se doda deblji komad stirena sa unutrašnje strane i udri nožićem i okruglom turpijom, a za filter može komadić rama da se iskoristi  :)

Okreni ga kontra na polici i gotov posao  ;)

Sad bar zna šta da radi onaj ko planira da radi ovakvog Hinda!

A-Model (Avis) su počeli seriju Hawker Osprey/Audax/Hector pa se možda neki Hind pojavi i kod njih.

PS. Dr.Vlada sa OMF-a je odradio takođe odličan Hind bez intervencija na motoru http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=17573