F-117A 1/48 Revell

Previous topic - Next topic

0viking0

Quote from: djnik on 06-04-2011, 05:31:07
Fantastican "nevidljivi"! Avion i scena prave odlicnu celinu. Ja sam se merkao da kupim Tamijin F-117 takodje u 1/48. Da li neko zna da to nije mozda prepak Revella ili je potpuno druga maketa?

Znam ja...

U 1/48 postoje 4 glavna kalupa: Revell/Monogram, Tamiya, Academy, Italeri i to je redoslijed po kojem bih ja nabavljao tu maketu. Većinom ljudi zapnu za Tamiyu koja se (vjerojatno) nešto lakše sklapa od Revella (kojeg treba kitati na par mjesta - ništa strašno). Problem Tamiye je mnogo iscrtanih panela koji na pravom aviomu ne postoje, pa (ako se želi autentičnije napraviti) sve te panele (čitaj: gotovo cijelu površinu aviona koji nije baš mali) treba prekitati (a to je više kitanja nego kod Revella). Academy je solidna maketa uz manje greškice - ne sjećam se sad koje točno i dosta lošom kabinom (Revell ima prekrasno detaljiran kokpit). Italeri je daleko najlošija maketa. Mnogo većih netočnosti i izmišljotina... Zaobići.

Osim navedenoga, u Revellovim se pakiranjima nalaze dvije lijepe figure, PE set sa mrežicama za uvodnike zraka i još neke detalje, a i cijena je relativno niska (pogotovo u odnosu na Tamiyu.)

Moje osobno mišljenje - ako misliš nabavljati, uzmi Revell. Omjer cijena/kvaliteta - definitivno Best Buy

djnik

Hvala ti za objasnjenje! Ako budem bio u prilici ponovo da vidim tu maketu, kupicu Revell! :)