Radni naziv-U pogresno vreme na pogresnom mestu

Previous topic - Next topic

Ćomi

Panter je vec poznat mnogima od vas,gnjavim ga mesecima,a uz njega i pocetak radova na diorami pa sada prebacujem stvari gde im je mesto...
Diorama ce se zvati ovako nekako,smislicu vec,a zasto-e to ce tek da se vidi :)
Evo malo slicica da se vidi da radim a za par dana nadam se i zavrsavam...









pozz
Comi
No signature.

Sijamski_Mrmot

Solidno Comi, solidno...

Koliko vidim i voda se lepo primila, izgleda bas ok. Videcemo sad kako ce se uklopiti i figure, mozda ces morati da ubudzis jos poneki sitan kamencic sa te strane gde idu figure posto i dalje deluje malo praznjikavo.

Ali, dokaz da se i pored nerviranja i problema vredi naostriti i zavrsiti svaki rad (a i poslusati poneki savet)  ;D

A naziv?  "the wet Cat"?

Mirko

Ćomi

Hvala,hvala...
Voda izgleda super,veceras skidam ove "vodjice" pa cu onda da vidim konacni izgled.
Malo me nervira sto je ovako mirna ali-ovaj resin koji sam koristio definitivno nije za izvodjenje bilo kakvih talasa.Probao sam razne odnose ucvrscivaca i baze i uvek isto...Tecno,tecno a onda ocvrsne za par sekundi.I bilo kakav talas je nemoguce izvesti :(

A prazno mesto u desnom uglu...Pa i jeste i nije.Promenio sam konacni raspored figura,ubacio jednu novu pa ces videti rezultat,nadam se pozitivan ;)

Hvala na podrsci

Pozz
Comi
No signature.

Sijamski_Mrmot

Pa dobro, mirna pa sta... Tenk naisao na vodu pa se zaustavio pre minut dva, smirili se talasici? nista strasno, bitno da izgleda realisticno :D

Hajde, cekam taj novi raspored figura pa cemo videti sta si zamislio... mozda cu moci necim i da popunim tu prazninu imam raznih sitnica na steku pa cu ti dati ako bude potrebno :)

Pozz
Mirko

dragos

Moji komplimenti za ambijent.Stena fino izgleda.Moze li se voda simulirati sa nekim gitovima,lepkovima i drugim masama koje se koriste u keramicarstvu,znate ono,silikon za oko kade i tako to?

Sijamski_Mrmot

ja sam uspevao sa mixom beli lepak za drvo i voda ali sam tako uspevao plićake i slično, ovako dublja voda bi mozda i mogla ali bi morao da potrosis jedno 20 dana za sloj po sloj i opet ne verujem da bi ispala ovako.

Momcha

Voda deluje interesantno,videcemo kako ce izgledati kad skines "okvir".Stene su takodje dobre.
Ono sto jako bode oci su tockovi i gusenice.Stavio si vozilo na neravnu povrsinu a gusenice i
tockovi su u neprilagodjenom polozaju.Nisi planirao ovakvu dioramu pa samim tim i ovo nisi predvideo.

Mislim da imas i previse blata na kutijama za alat.
Elem,ja bih okrenuo kupolu unazad (tamo gde planiras figure da stavis) i stavio nekog Rusa pored.
Dobice vise na prici,napusten tenk kome prilazi neprijateljska vojska,nego li pus pauza pored "umocenog" tenka
bez posade.

Kada u buduce pravis modele,razmisli da li bi eventualno isla i diorama,pa ih samim tim i prilagodjavaj.
Bice mnogo efektnija slika.

Momcha

Ćomi

Mirko-sto se tice praznine i ja sam mislio da tu stavim neka drvena kola,pa da ih izlomim,pospem mahovinom ali...Ne mogu sad i to da nabavljam,mislim da ce izgledati korektno kada sprovedem zamisljeno.
Vodu cu slikati danas sutra izbliza pa ce se i to videti.
Momcha-nista ja ovde,na zalost,nisam planirao.Imas u delu oklopa u radu i ceo tok izrade pantera,gde mozes da vidis u kom momentu sam "zastranio" sa blatom i onda je sve ovo pokusaj da se stvar koliko toliko izvuce.Onda sam nabavio svakakve nove stvarcice pa rekoh ajde da probam od svega po malo.Tako da-slazem se za tockove/gusenice ali-to je sto je...
Na nesto ce ispasti vec,ja ne mogu da kazem da sam nezadovoljan bas ali,da ima nelogicnosti i propusta-ima.

Sledeca diorama koja ide po zavrsetku ove za koju sam nabavio otprilike sve sto mi treba ce biti znatno smislenija jer od starta razmisljam sta i kako a ne ovako u hodu...

Pozz
Comi
No signature.