Spitfire Mk. IX - italeri 1:48

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Radim najverovatnije Italijana, Stormo-Treviso 1947...  Al shema.. bice interesantno.. nemam pojma kakva je maketa, tek sam je otvorio, ali vidim da ima panele za razliku od Airfix-a koji sam radio i rezbario sto godina...



Pozdrav,
Milan

milogor_strashni

pocetak radova.. kokpit i polutke trupa...izduvi motora deluju asimetricno.. to cu morati da sredim...



Toliko za sad. Uskoro nastavak.

Pozdrav,
Milan

tripko

Da ti nisu te metalne kopce malo predebele?

milogor_strashni

nemam tanju zicu... vrlo rado bih napravio tanje, ali jedino sto mi pada na pamet su bakarne, licnaste... ali su one vrlo slabe i ne moze da se radi s njima... ja otiso u radnju i trazio najtanje.. i to sam i dobio :)

postoje dekali u ovom setu koji bi trebalo da simuliraju pojaseve, ali meni to bash nesto bez veze... bolje malko samogradnje nego nalepnica... tako da, sta je tu je...

Pozdrav,
Milan

Goran A.

Nadji neku licnu u kuci, mora da ima a pitaj i komsiju.

milogor_strashni

radilo se malo... konacno

uglavnom je sa gitom zavrseno... ide maskiranje i postavljanje kabine, prajmer pa farbanje....






Pozdrav,
Milan

misa

Добро изгледа за сада. Немој да заборавиш да загитујеш удубљења од ливења (синк маркови) на крилима. Такође треба да избушиш рупу за чауре топа са доње стране крила.

Надам се да уживаш уз ову макету, као што сам ја уживао - супер је за склапање.

Поздрав,
Миша :)

milogor_strashni

Uf, konacno nasho malo vremena.. nadam se da cu ga zavrsiti do kraja kampanje...

prajmer i farbanje... za sad sve deluje ok i bez frke...






Pozdrav,
Milan

Warhawk

Lepo deluje taj metal. Koju boju si koristio?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milogor_strashni

MM Chrome Silver... preko Happy Color Crne ...