Školski brod JRM Jadran

Previous topic - Next topic

Sada tek počinje "the fun part" sa jarbolima, jedrima i užadi.
Ja bi ga na tvome mestu uradio sa savijenim jedrima.

Čekamo nastavak:-)

minolovac

Imamo sličan način razmišljanja. jedra sakriju puno detalja na brodu. Ovaj model sam napravio još osamdesetih po originalnim pulskim nacrtima i razapeo sam samo olujnu prečku i gornjr križno jedro. Ovaj je puno manji i vjerojatno ću ga napraviti sa smotanim jedrima. Uostalom, na njemu sam kad se sve zbroji bio oko mjesec i pol, a jedan jedini put je razapeo jedra.   :cheers

ubermagog

Vrlo lepo, sad se baš vidi sličnost sa bliskim rođakom iz nemačke mornarice koga pravi Revell u plastici.

minolovac

Imaš li kakvu fotku tog njemačkog blizanca? Znam da je indonezijski DEWARUTJI blizanac našeg Jadrana. Bilo bi zanimljivo vidjeti da postoji još koji isti brod?

ubermagog

nisam mislio da je blizanac, nego da dosta liči na "Gorch Focka", američkog "Eaglea", i još par koji su pravljeni par godina kasnije a koji su bili 20-ak metara duži...

brodovi mi nimalo nisu specijalnost, pa samo možda malo više lupio i možda uvredio neke od brodograditelja :)

- znam da su svi ista klasa tj. tip broda, i da su neki od maktara koji rade u plastici koristili Revellovu maketu da prave Jardan.
Koliko se sećam neko mi je pričao i da su projekti povezani na neki način tj. da je Jadran uticao na one kasnije duže brodove.... al to je već možda i neka urbana legenda :)

PELE

Svaka ti cast, ovo je fenomenalno!  :cheers

minolovac

Dosta je bilo zabušavanja, primam se posla


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Sandman

Zaista verna replika - detalji komandnog dela zaista deluju realistichno!
Svidja mi se shto daske imaju i verno predstavljenu teksturu drveta...

minolovac

Kakve su sad palubne trenice i neznam, nisam ga vidio već 30 godina. Dok sam bio na Jadranu bile su više izblijedjele, sivkaste, valjda utjecaj mora, sunca i svakodnevnog ribanja(vjerujte znam dobro što je ribanje palube) Nisam siguran od kojeg su drveta pravljene, ali na minolovcima smo imali palubu od kanadskog hrasta (irok) i bila je slične boje. Ova paluba na maketi je napravljena od hrastovog furnira, na slici je malo prežut i presjajan, sh, jeftini digitalac s blicom. Probaću slikati na  dnevnom svjetlu, možda bude realističnije ;D

anki

Stvarno ga perfektno radis! Sto se palube tice u pravu si . Ja sam poslednji put bio na njoj pre 6-7 godina i daske su bile skroz blede, kao da i nisu lakirane vec izicane, ali je punjenje izmedju bilo crno sivo i gumasto.

minolovac

Kompas na manevarskoj palubi i reflektori na mostu. Ipak je danas bila utakmica...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

Danas nešto pramčane opreme...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

poslije dužeg vremena vratio sam se poslu...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

Ovih dana sam se uhvatio ograda...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

I dalje bez medalje...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us