Hobby boss U-boot VII 1:350

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Evo prebaceno u novi topic.
Radi se o gore navedenoj podmornici(kasnije ce biti na diorami sa Bismarckom).
Model je dobre kvalitete sa cca 33 dijela+2 plocice jetkovine(1 dijelovi,druga stalak)+dekali sa svastikom  :bravo
Dijelovi se spojaju skoro bez problema,ali samo skoro jer trup(2 dijela--gore-dolje)prilikom spajanja nije jednak tj jedna strana pase na crtu ali druga strana zijeva oko 1-2mm.
Data je mogucnost 2 verzije-Island I i  Island II(koliko sam primjetio razlika je u ogradama na palubi...).
Malo slika trenutne izrade...





probusene rupe....



















U izradi:
Trumpeter S-100 german schnellboot  1:350+arado Ar 196+ pola litre piva....

lord sir giga

Lepo lepo, a i jako mi se svidja zamisao diorame pored Bizmarka.
Nego ovo uz pola litre piva ce takodje ici pored gorenavedenih ili zasebno?
Ova ispupcenja su bila na podmornici ovolika ili je to malko preuvelicano?
Ajd teraj dalje.

Adrijano1776

to tako dodje(negdje oko 0,5-1mm) ali moja dolazi svejedno u vodu pa zbog toga necu raditi cak ni donji dio,
U vezi pola litre.... to dolazi extra,nema veze sa Bizzom(pokazat cu kad bude gotovo) :naughty

milanco

Lep izbor svidja mi se jedva cekam da vidim kraj kao ce da ispadne.
Mozes li da kazes samo koliko jedugacka podmornica?
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Adrijano1776

ako malo bolje pogledas prvu sliku  ;D vidjet ces: duzina 191mm,visina 18,2mm

milanco

hvala nisam obratio paznju. Ajde sada da je sto pre vidim gotovu i srecan rad ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Adrijano1776

Mali upload, bacena "prva ruka" uz malu napomenu da donji dio nece biti farban(jer dolazi do pola u vodu)







uskoro dolazi hrdja(iz kucne radinosti) itd....

milanco

Fino izgleda, a napisi i kako si pravio rdju. :super
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Adrijano1776

Posto znam da ovdje ima pravih mahera,trebam pomoc.
Prve probe hrdje, pa bih vas molio za savjet i misljenje(nekako mi djeluje neprirodno...) dok nije kasno tj dok  nisam olakirao.
Hvala unaprijed





Sandman

Od chega si pravio rdju i chime si je nanosio?

Tragovi rdje su ti ispali deblji nego bi trebalo da budu..

Ako je u pitanju pigment ili pastel, tankom chetkicom nanesi samo par zrna pigmenta/pastela gde zelish, i zatim tankom chetkicom zamochenom u alkohol povuci od tog zrna ka dole - time cesh boju razmrljati u liniju koja pravi trag slivanja rdje.

Adrijano1776

hrdja je prava(kucna radinost od zice za ribanje lonaca),probao sam kistom ali mi je uvijek nekako debelo ispalo.
Hvala na savjetu ,probat cu sutra

Starac sa planine

Quote from: Adrijano1776 on 28-04-2011, 23:43:33
hrdja je prava(kucna radinost od zice za ribanje lonaca),probao sam kistom ali mi je uvijek nekako debelo ispalo.
Hvala na savjetu ,probat cu sutra

Nadam se da si prethodno povrsine zastitio Prontom ili nekom slicnom hemijom. Prava rdja je super stvar, ali se zavlaci i u najmanju pukotinu, eno mi par alatki ostale sa "wheatheringom" poshto sam skidao neke zardjale shrafove s njima . Shrafovi su iskorisceni, naravno, kao sirovina za pravu rdju :)
Inace, primetio sam da sa razlicitim dodacima u vodi u kojoj mi stoje ti shrafovi, dobijam razlicite boje - dodavao sam sirce u jednu posudu, a u drugu kuhinjsku so. Ovo tvoje sa metalnom mrezicom nisam probao, ali je super ideja, posto mislim da je proces mnogo brzi - mnogo je veca aktivna povrsina...
Da li si razmisljao i da na delove koji su najblizi povrsini vode i konstantno okvaseni dodas malo zelene i simuliras nanose algi?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

milanco

Imao sam isti problem koji imas sada jer koristim rdju koju sam praviom od eksera. Mnogo je narandzasta i zato sam joj dodavao malo crnog pigmenta, i nekada malo jos nekog braonkastog, kao boja zemlje. Lepo natravi 2-3 nijanse i probaj sa strane na papiru. Mnogo lepse ispada ako preko boje naneses pronto, zatim rdju i pigmente, uljane boje i sta vec, a nakraju sve izlakiras mat lakom. Ako nanosis lak treko rdje ona ce da se zagasi bar 10-15% i nece biti tako drecava. Ali obavezno ubaci nesto u tu rdju da bi izgledala prirodnije.
Za sada lepo izgleda.
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

modellius

nije loše, međutim kada nanosiš rđu prvo i osnovno ti je da ne sme da se vidi četkica što je slučaj kod tebe, probaj sa varijantom da nanosiš uvek samo jako tanke slojeve pa ponavljaš ( sloj na sloj ) dok ne dobiješ željeni efekat a i tako možeš da napraviš bezbroj kombinacija da ti ne budu sva slivanja od rđe iste boje i intenziteta. doduše nikada nisam koristio pravu rđu, za tu potrebu ja koristim pigmente.....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Adrijano1776

hvala na savjetu...ali vec gotovo.(pogledaj u zavrsene radove)
imat cu u obziru slijedeci put