Where eagles dare Ju52

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo mog prvenca. Italerijev Ju52 3m. Resio sam da napravim avion iz filma 'Where eagles dare'.
Tacnije ovaj

U pokusaju da napravim sto vernije u odnosu na film, unutra sam napravio klupe od sibice, zavese na prozorima... Posto nemam nikakve dodatke za njega, pokusao sam da napravim kaiseve na pilotskim sedistima od nekog eceraja sto mi ostade od PzIV, a kontrolnu tablu sam odstampao par 'sitnih' brojaca, i onda samo to nalepio, posto se ionako slabo vidi unutra. Sve ja to fino odradih, i onda dodjose na red krila  :headbang
Jednu stranu sam jos i delimicno ok odradio a na drugoj sam potrosio 2 dana da je dovedem u trenutno stanje. Postrosio sam gita mogao sam zidove da sredim za krecenje. Toga kod oklopa nema :)
I jos jedna stvar koju nisam odradio kako treba je lepljenje staklica, naravno da mi je na nekom ostalo lepka.
Evo kako to sve izgleda

Toliko za sad, pozdrav svima

tenk

odlican film i odlicna ideja za projekat! :bravo
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Warhawk

Interesantna ideja, evo inspiracije  ;D



Probaj samo da skineš onaj višak oko ručica za gas na instrument tabli.
Takodje, mislim da je Ju-52 imao metalne klupice koje su se savijale, pa ako nije kasno, možda može da se preradi...




'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

3EMYH

@warhawk
Visak na rucicama sam portuno zaboravio i prometio sam ih tek na slikama, kad sam vec sve zalepio, pokusao sam da skinem canopy, ali mi frka da ga ne zeznem :)
A sto se tice klupi, radio sam ih bas po filmu


Inace, spojio sam ceo avion, sad malo muke sa maskiranjem pa bela farba. Kacim slike kad to odradim.

Pozdrav

3EMYH

Evo posle (zamalo) tacno godinu dana nastavka na ovom avionu.
Za pocetak svaka cast momcima koji uspeju da nalepe dekale na ovolike avione :) . Posle silnog mucenja, vecine dekala pocepanih, sve oznake sam farbao. Slova i brojeve sam farbao uz pomoc onog lenjira sa slovima, vidi se na nekim od slika. Sledeci problem na koji sam naisao je canopy, posle raznih neuspelih maskiranja na kraju sam samo slobodnom rukom iscrtao linije, zato i nisu savrsene. Ali ionako nisam planirao da ga nosim na neko takmicenje :) . Ostalo je jos da ofarbam svastiku na repu, (kao i da zakrilce zalepim posto je otpalo), i na donjem delu krila.
Evo kako trenutno izgleda


Toliko za sad. Kad zavrsim skroz okacicu i fotke iz filma, za sada ako nekoga zanima 'poredjenje' moze da ih potrazi u googlu :)
Pozdrav

Warhawk

Farbanje je kod Julke uvek bolji način od dekalisanja...
Lepo si izvukao ta slova. Jedino šteta što su ti krila malo pobegla na dole (dihedrala)...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'