All Terrain Armored Transport (AT-AT), samogradnja, 1/72

Previous topic - Next topic

menestenasli



Pocetak! Nisam ni pretpostavljao koliki ce ovo monstrum da bude...oko 30x35cm!!!!!! U pocetku sam hteo da iskoristim planove za pravljenje papirnog AT-AT koji se mogu naci na internetu, ali sam posle malo uporedjivanja sa nacrtima video da ima nekih neslaganja, za sad "sape" i delovi "tela", pa cu takve stvari da pravim po nacrtima. Nezgodni su omotaci sapa, to su ove cetiri blago savijene trake u dnu slike, dobio sam ih kao isecak prstena odredjenih  precnika i za odredjeni ugao tako sto sam.....bla bla.... vidi se malo racunice i skiciranja. Jos da izrezem omotace za srednji i gornji sprat. Jos malo treba da doradim ove napravljenje omotace (mesto za prste i linije panela), kao i da napravim tabane ili djonove (kako god)- to ce biti ovi izmenjeni krugovi koji su nacrtani na jednom papiru. Za sad su napravljeni kosturi za stopala (naslagani kao kule) Tu su jos i sve glavne ploce trupa (gomile plastike razbacane po stolu :) ). Planiram da radim i unutrasnjost i otvorena velika bocna vrata, al cu prvo da napravim noge, jer ima puno slika, a tek onda misteriozni stomak ove zveri (nema lepih slika- najbolje su kad luk unistava AT-AT bombom, ali takav izgled ne mogu da uskladim sa funkcionalnim trupom pa cu to neke ideje da uzmem od drugih maketa,m a nesto cu sam da smislim, ali to tek kad zavrsim noge i motore)

Ćomi

Nova samogradnja...E pa bas lepo !
Vidim dosta crteza,razrade planova...Ja bih ipad krenuo od sredjivanja stola,ovako moze nesto i da te ujede iz tog loma  :lol

pozz,
Comi
No signature.

menestenasli

pa bas zato i ne bih da diram nista...ko zna sta tu sve zivi  :D
Sto je super kakav je bio pre  0:) - nisam mogao da nadjem drsku za skalpel 2 meseca (sad se vidi se na slici), pa sam odlucio da ga sredim pa meni ovo dodje ko cista soba za sklapanje mikrocipova  :hahaha

poz

NecaRamone

Odlican projekat! Samo salji slike stola, da meni moj izgleda bolje ;D

misa

То! Ратови Звезда! Једва чекам да ово чудо почне да добија облик. Само да ти скренем пажњу да би могао да радиш и витрину у самоградњи, кад већ радиш АТ-АТ.

Поздрав,
Миша :)

Nemsy_29

Hehe super projekat, sad sam opet u Star Wars moodu od kad sam nabavio Force Unleashed 2 pa cu rado pratiti ovaj projekat   :)

Adrijano1776

Sta reci-Prva liga :super,puno uspjeha i "möge die macht mit dir sein"