F9F-4/5 PANTHER, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima,
evo, nakon tridesetak dana rada završen je! Da budem iskren nije ništa posebno a nisam ni pretjerano zadovoljan, ali eto. Paneli na maketi su strašno slabo urađeni. Ja nemam potreban alat da ih urežem, probao sam skalpelom, nije išlo. Par puta oštrica je skliznula i odustao sam da ne bih oštetio maketu. Kitanja ima taman, ni puno ni malo. Poklopac kabine sam rastavio/rasjekao da se vidi unutrašnjost. Negdje na netu sam našao podatak da je ovo Matchbox-ova maketa tj kalup. Evo i par slika pa pgledajte (slikano je mobitelom). Komentari, savjeti i kritike su dobrodošli!



Pozdrav :caooo
凸(¬‿¬)凸

Iz nje si isterao maximum a to je dosta;-)
Inače mislim, da se takve stare makete ne isplati gravirati, pogotovo pošto se kod Hobby Bossa pojavila nova maketa ovog aviona >:D

Boja mislim, da je previše plava jer su originalni bili podosta tamniji.

Josip

sezan

Lepo on izgleda.Neulazim u farbanje koje bi ,po meni,za nijansu tamnije trebalo da bude..Lepa masina i mocno deluje..

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Bilo ih je i u sveobuhvatno Insignia blue boji koja svetlija od Sea blue. Za konkretan aparat ne znam ali je sigurno bilo varijacija.

flanker

Boja je diskutabilna, ali je lep.
Ne izgleda mi kao Matchbox koji je sav u dubokim rovovima i čini mi se još jednostavniji nego ovaj Revell.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Janjic

Drago mi je da vam se svidja. Sto se tice boja koristene su Revell-ove enamel boje, mat 56 80% + mat 8 20%. Mjesane su po uputstvu iz sastavnice, tako da sam dobio ovu nijansu.  :caooo
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Sta te briga radio si po uputstvu proizvodjaca, dobra maketa.

@Flanker

To je prepak Matchboxa, zadesi se neki bez duboke panelizacija.

zolle



          Lepa pticica druze, Matchbox jeste, a vala nista mu i ne fali  :super To sto je nisi preurezao uopste joj ne umanjuje dobar utisak  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Janjic

Quote from: AG02 on 06-05-2011, 21:18:09
Sta te briga radio si po uputstvu proizvodjaca, dobra maketa.

Hvala kolega i imas pravo. Mozda i jeste nijansa malo pobjegla od prave, ali sta je tu je!

QuoteLepa pticica druze, Matchbox jeste, a vala nista mu i ne fali  :super To sto je nisi preurezao uopste joj ne umanjuje dobar utisak  :super

Hvala kolega, hvala  :cheers!
凸(¬‿¬)凸

ubermagog

Dobro izgleda, lepo avionče - a što se tiče 'urezivanja', na pravom avionu se ne vidi ni jedan jedini panel jer su morali da budu dobro zaštićeni zbog morske vode.
Ta Revell receptura odgovara onom što je izložen na nosaču/muzeju u San Diegu.

Taj Matchbox je vrlo tačna maketa po dimenzijama i obliku a i jedina maketa ovog većeg Pantera (Hasegawa pravi raniju manju varijantu), treba je malo udetaljisati i ništa više.

Janjic

Quote from: Airsuba
Dobro izgleda, lepo avionče - a što se tiče 'urezivanja', na pravom avionu se ne vidi ni jedan jedini panel jer su morali da budu dobro zaštićeni zbog morske vode.
Ta Revell receptura odgovara onom što je izložen na nosaču/muzeju u San Diegu.

E hvala kolega. Samo šteta za panele, šteta je za maketu, zbog detalja!
凸(¬‿¬)凸

gasha

Paneli se uglavnom ne vide ni na jednom avionu, stani na 20 tak metara od njega pa probaj da mi kazes gde su paneli. Maketari ih naglasavaju da bi dali dusu avionu, i nacinili ih atraktivnijim. Znaci ne radi se o tacnosti vec o umetnosti :). U ovom slucaju  mogao si paneli preci lagao obicnom olovkom ili ih drajbrasovati, naravno ukoliko zelis da budu naglaseni. Sa druge strane kako ti je Suba rekao, na ovom modelu su posebno zasticeni stoga su se jos slabije videli. U svakom slucaju pedantno odradjeno, lepo farbanje.