Kondor 1/72 MiG-21 Bis

Previous topic - Next topic

M@rio

Prvi put kacim slicice pa ako nesto "zeznem" unapred se izvinjavam admin-ima!
Ostalo je da se stave stenslili i da se urade manje prepravke...Nadam se da ce biti jos slicica!?



M@rio

Nemsy_29

Bravo! S obzirom da znam kakva je ova kondorova maketa ovo izgleda odlicno!

sezan

Lepo je ispao. Tezak krs od makete ali si se potrudio vidi se.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Taj Kondor uz par fazona i dodataka moze jako lepo da izgleda. Meni je sasvim upotrebljiv a kad se zavrsi izgleda kao MiG. Mozda nema povrsinskih detalja koliko su ljudi navikli, trazi prethodnu pripremu od nekih pola sata a onda sve ide na svoje mesto. Kad uzmemo u obzir cenu sve je to OK.

sezan

#4
Bogami treba debela priprema!Ja bas jednog Condor miga-21 zavrsavam drugaru za lokal,"obelodanicu ga" uskoro,i bilo je cipavo da bi to"licilo" kako treba..Produbljivanje panela,smirglanje gitovanje kolko hoces,dorade posto je sve klot (kabina)...tako da..ima posla bas..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Slobo

Po slikama obećava, baš si se potrudio sa obzirom kakva je maketa, biće to lep MiG! Samo napred, i više slika sledeći put  ;)

PELE

Uf, jako lepo! Daj jos koju fotku!  :cheers

M@rio

#7










Hvala svima!!!
Evo jos nekih fotki...Ove iz ranije faze rada su sa mobilnog pa se izvinjavam na losem kvalitetu!
U pravu ste sto se tice makete i same pripreme. Mnogo rada i truda je ulozeno, da sam se ranije registrovao na Kutak verovatno bi bila malo bolje uradjena!: ) Sledeci migonja ce biti Zvezdin definitivno!!!
M@rio

Goran A.

@ Sezan

Price radi, izgleda da je u pitanju sta ko smatra za puno gitovanja. Za mene je da kazem prihvatljivo da se gituju svi spojevi trupa i krila od pocetka do kraja. Imam i ja jednog u radu ali nisam naisao na neki veci zahvat. Ja cesto koristim akrilni farbarski git koji nanosim cetkicom i razredim ako treba, pa je smirglanje minimalno. Pod pripremom podrazumevam prethodno smirglanje spojeva ukoliko se ne poklapaju dobro i gotovo neizbezne ostatke livenja. Ako radis zatvorenu kabinu dovoljno je napraviti nisan i pojaseve ali komplet. Fora je sto mogu da se razbacaju po kabini i time pokrivaju bocne konzole a i pokrivaju sediste (vidjeno u praksi). Otvaranje kabine donosi vise posla (sto se po  mom misljenju ne isplati), vec to treba ostaviti za npr Zvezdu. Jos ako ima u visku nekog atraktivnijeg naoruzanja plus egzoticna kamuflaza ili dobar vedering, vise nego dobro za 500 kinti.

Nemsy_29

Ja u steku imam kondorov mig-21 UM i planiram da ga radim iz razloga sto bolji UM u 1/72 nema, jedino sto me sputava je los canopy (prvenstveno vetrobran)al to cu iskombinovati sa zvezdinim nekako posto imam viska a i dobra mi dodje vezba za panele i samogradnju. Vidim ti si odlicno odradio canopy. Sto se tice makete BIS verzije, zvezda je apsolutno favorit pristojno kosta i dobije se odlican odnos cene/kvaliteta i ja  bi samo reznisko sediste dodao i nista vise.

Goran A.

@ Nemsy

Vetrobran nije i ne spada u "canopy". Ako vec poklopac kabine vodis kao "canopy" onda i vetrobran pisi kao "windshield". Cisto da bude jasnije.

sezan

Ago ,slazem se,generalno. Bitno je sa cim uporedjujes i kako gledas na stvari. Normalno jeste da se gituje i smirgla ,al kad se razmazis da boljim maketama Condor ti tesko pada..to je samo u pitanju. Bitno je da lici na mig i da ima dobru osnovu!

:violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

@Sezan

Ima istine u tome, nego nisam ja AGo 2, nego AG nula dva, a negde i AG nula jedan.

PELE

Hvala za dodatne fotke!

A to da li se kaze kanopi, kenopi, konopi i da li se pise sa K ili C, sasvim nebitno, poklopac je poklopac...  ;D

M@rio

M@rio