Hobby boss U-boot VII 1:350

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozz,evo i ovo gotovo.
ja zadovoljan,htio sam da ispadne kao  podmornica sa puno izvrsenih zadataka(zato ja malo "hrdjavija"),
po oznakama mislim da se radi o "Bulle von Scapa flow???".
Ima malo vise slika u cilju da se vide detalji;samo donji dio nece biti radjen(posto ide u "vodu")
Kad je bilo gotovo onda sam primjetio katastrofalnu gresku... ocito da u HB netko ne zna kako  stoji "kukac" na zastavi(naopako!!) :headbang,zato ga i nema
Sad jos se mora uklopiti u dioramu,ali o tome poslije...
svaki komentar je dobrodosao..
















Trutek

Samo napomena..."kukca" na zastavi nema zato sto neznaju kako treba biti, vec iz razloga sto je taj isti "kukac" u dosta zemlja "zabranjen", pa ga iz tog razloga nema...

Lijep pozdrav.

P.S. Meni se, btw, svida podmornica...

Starac sa planine

Quote from: Trutek on 06-05-2011, 23:08:55
Samo napomena..."kukca" na zastavi nema zato sto neznaju kako treba biti,

Problem je sto ovde swastika ide u pogresnom smeru, obrnuto od kazaljke na satu...

BTW
Vidim, pored rdje palo je i "ozelenjavanje". Shkoljke bi vec bile suvishe sitne...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Adrijano1776

Na decalima je dat "kukac" u 2 dijela(tako mnoge firme rade)ali kao sto kolega starac sa pl.kaze svastika  ide u pogresnom smjeru...
Sto se tice skoljki vec su bile gore ali mi se nije svidjalo pa sam obrisao i nanova isfarbao.

Starac sa planine

Ovo je Pronto odozgo? Planiras li i dodatno lakiranje? Mozda bi mogao ovaj deo blize vodi, sa algama da ostavis samo sa Prontom...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Adrijano1776

Nije pronto gore,posto ga ovdje nema,nego erdal(na slikama je tek bio stavljen zato sjaji)
Mozda bacim jos mat lak ali onda nece izgledeati mokar ili nesto izvedem sa akrilnim gelom,skoljke se ne isplate kad ce biti do pol u vodi

Starac sa planine

#6
Quote from: Adrijano1776 on 07-05-2011, 00:05:12
Nije pronto gore,posto ga ovdje nema,nego erdal(na slikama je tek bio stavljen zato sjaji)

A da, nema Pronta :) ali vidim po sjaju da si se snašao. Možda bi bolji bio neki polusjajni lak, s tim da delove blize vodi ostaviš sjajne. Pogotovo mislim na one alge, one su stalno mokre, mat lak bi ih ,,ubio".
PS
Šta je taj akrilni gel - toga ovde nema  :)
PPS
Što se tiče ,,kukca" - a da probaš ono što sam ja odradio sa crnom trakom na mojoj - trebace ti samo dva mala parčeta bele boje, pa na njoj nacrtaj swastiku i ,,prikrpi" zastavu - ili ako ti je jednostavnije prefarbaj belom, nabavi dekale i prelepi...

Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...