Dvae's kec jos jednom...

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz,

Poceh ovu Kondorovu maketu, cisto da probam Hasegawine sablone za urezivanje. Nije losa maketa, cini mi se da se bolje uklapa nego kada sam radio Angolski Bis...

Ne znam cije ce oznake nositi, ocekujte sve i svasta... :D







Nastavak najverovatnije sutra, da urezem i drugu polutku pa da pravim kokpit. Bice malo samogradnje u kokpitu i na poklopcu kabine... ukratko, od svega po malo...  ;D

sezan

Opasni sabloni i opasan poso si napravio? "bez alata nema zanata" ..navek bilo..

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Pazi, ove kruzne i ovalne panele sam radio sablonom a ostatak slobodnom rukom. Glavni paneli sa metrom isecenim na trakice, tako mi je najlakse i najbrze.

Isprobacu i novi riveter, bas me zanima na sta ce da lici...

Btw, kamuflaza je izabrana veceras, kao i oznake. O tome kada ofarbam maketu. Planiram je za BG Pobednik, tako da ce biti uskoro!


Z

Goran A.

Na sta ce da lici? Pa bice odlican, jos kad bi mogao prednju nogu i tocak da doradis, tu se niko od proizvodjaca nije proslavio.

ubermagog

#4
dobra panelizacija, samo što ta 'klapna' na nosu nije kvadratnog oblika već treba da je duguljasta pa ako možeš da središ na ovoj strani koju si urezao i biće super


Nemsy_29

Povratak korenima  ;) Aj u zdravlje, mada iskreno fale mi sovjetski 21evi(ja prvi nemam pravo to da pricam posto ce iskljucivo biti ovdasnji migovi iz moje radionice :hahaha)

M@rio

Odlican pocetak, svaka cast!!!Da vidimo dalje... : )
M@rio

PELE

Quote from: Airsuba on 13-05-2011, 01:03:33
dobra panelizacija, samo što ta 'klapna' na nosu nije kvadratnog oblika već treba da je duguljasta pa ako možeš da središ na ovoj strani koju si urezao i biće super

Jeste, u pravu si. Kasnije sam primetio da mi je panel nesto mnogo zdepast  :think, sredicu ovo!

PELE

Nazalost, aparat trenutno kod sebe nemam pa sam slikao telefonom. Paneli su 95% urezani, ostaju jos neke sitne korekcije ( ogrebotine, "zalutali" scriber i sl...  ::) )



Tomcat

I cije ce oznake nositi?  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jadgkommando

Svaka cast za trud lepo izgleda ovo sto si do sada uradio  ;),
samo mi nije jasno sto ne radis zvezdinu maketu sa pola snage...
nego se muchis ovako al dobro verovatno volis da radis rescribe.

PELE

Quote from: woodoo on 15-05-2011, 22:45:24
Svaka cast za trud lepo izgleda ovo sto si do sada uradio  ;),
samo mi nije jasno sto ne radis zvezdinu maketu sa pola snage...
nego se muchis ovako al dobro verovatno volis da radis rescribe.

Hvala! Pa postoji vise razloga...

1) Zvezdu prvenstveno cuvam za domace oznake ( JRV, RV-SRJ, Srbija )
2) Malo je dosadila zvezda jer ako je radis OOB, mozes da je sklopis za par sati, komplet maketu ( dakle jednostavno, inace kada je maketarstvo u pitanju ja volim da se malo vise pomucim, ne znam zasto, ali tako je... )
3) Kao sto sam na pocetku topic-a rekao, htedoh da isprobam nove sablone koje sam nedavno kupio
4) Vezbam urezivanje panela dosta, jer mislim da je to jako bitan deo u maketarstvu, za celu maketu mi je trebalo oko nepunih 4-5 sati
5) Krseve ostavljam za egzoticne oznake, kao sto je u ovom slucaju Condor...  ;D

@Tomcat - Nosice oznake Kongoa, cisto malo egzotike na forumu a i da budem iskren, svidjaju mi se rondele.  ;)

M@rio

Kondorov MiG-21 bis je odlican za one koji vole da "prave" maketu...Inace htedoh da te pitam gde si kupio sablone, ako sme da se zna?!
M@rio

Slobo

Odlično urezani paneli, svaka čast. Stvarno kondor može da bude dobar kad se čovek potrudi. Pratim ovo, pozdrav.

PELE

@M@rio - Sablone sam kupio u Moshonu, a cena ni malo naivna, 10e.