Dvae's kec jos jednom...

Previous topic - Next topic

M@rio

Hvala Pele,
Mislim da vrede te pare, samo sto nemam pojma sta je, a kamoli gde je "Moshon"??? Pokusao sam na netu da nadjem ali uzalud!?
U svakom slucaju hvala, trazim dalje a ti samo nastavi da vidimo kakav ce migonja da ispadne...Pomno pratim!!!
M@rio

ubermagog

@M@rio - u M-Hobbyju je do skora (tj. video sam ih prošlog vikenda) bilo sličnih šablona, jedan 'mešani od Acea kao i nekoliko različitih od Eduarda - pa pozovi da se raspitaš ukoliko te tako nešto interesuje. Inače ti preostaju bespuća interneta :)

oddball

kako si u rezao ove panele moci ces u koro i kalupe da pravis, bravo! jeste lakse sklopiti tamiju ali kondor te tera da vise muckas glavom i planiras unapred. i jedno i drugo je dobro, sve zavisi od trenutnog raspolozenja maketara. lepo si krenuo, samo tako nastavi.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djos & filip

Tek sad videh ovu hirurgiju.
Svaka cast na mirnoj ruci i ostrom oku!

Sa nestrpljenjem cekamo nastavak :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PELE

'Fala ljudovi!  :D

Napravih "kadicu" i "naslon" za sediste, za par dana cu uraditi kompletan kokpit (paneli sa strane + istr. tabla + hud + canopy)




Slobo

Da li koristiš pločice od stirena za ovo, ili je u pitanju neka plastika od ambalaže (jogurt, sir ili šta ja znam  ;D)?

PELE

U pitanju su plocice stirena koje sam nedavno kupio, retko koji stiren moze da se upotrebi sa neke ambalaze (tj. da li je tolerantan na sve vrste lepkova, bilo da je Tamiya, MM, Loctite...)

PELE

Zrtva isprobavanja novih alata ce uvek biti Condor, kao i u ovom slucaju...  :D

Koristio sam razlicite rivete, cisto da probam da doprinesem realnosti. Crtezi su neki ruski, a gledajuci sa fotki video sam da su dobri sto se tacnosti tice...

Inace, nitne su 60% gotove, ima jos posla...










Imam rezervni canopy od Zvezde, tako da ce dobro doci...


PELE

Zaboravi', jos jedna fotka...


Slobo

Svaka ti čast na strpljenju da se ovako prodube paneli i urade riveti...


sezan

Svaka cast!Isplatice se trud samo tako!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

M@rio

Pele, dakle stvarno si majstor!!!Jedva cekam da vidim kako ce da izgleda kad ga budes ofarbao!!!Jos jednom svaka ti cast!!!
M@rio

PELE

Quote from: M@rio on 22-06-2011, 11:09:03
Pele, dakle stvarno si majstor!!!Jedva cekam da vidim kako ce da izgleda kad ga budes ofarbao!!!Jos jednom svaka ti cast!!!

Hvala M@rio!

Ma nije to nista posebno, samo eksperimentisem sa tehnikama, trudeci se da maketa izgleda sto realnija i detaljnija. :)

PELE

#29
Malo se smirglalo, gitovalo... ma sta malo, mnogo se smirglalo!

Na horizontalcima sam dodao malo plastike da ih izravnam, jer bez prepravke stoje malo nakrivo  ;D, takoreci idi ka unutra. Dupli lanseri za R-60 su u samogradnji. Naoruzanje dakle, 4x R-60, 2x K-13 ili R-3R i 1x tank za gorivo.

Ovo su poslednje fotke u radu, za par nedelja kacim fotke gotove makete, nadam se!