UM 1:72 Scale, BT-2 wheel track tank (Machine gun)

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Evo cime se covek moze zabaviti u nocnoj smeni :)  

u malu kesicu stane kutija, nozic, malo smirgle, secice i lepak  ;D

doduse kvalitet izrade i nije neki, a ja inace mrzim 72jku, ali noc prolazi...  ;)

Izvinjavam se na losoj fotkici, slikano mobilnim ali eto, docarace vam zabavu :)

kutija


slikica u radu


specijalna zahvalnost drugu rodeo clown/daryll/baji na ovako simpaticnom pokloncicu  :D

EDIT: Za ljubitelje detalja, evo kratkog istorijata vozila: Machine-gun wheel-track tank BT-2 was developed in Soviet Union in 1932 on the basis of american tank "Christie". It was used by Red Army from the begining of 1930es up to 1940. Took part in many confrontation of the USSR with Japan, Finland and WWII.  It also took part in the Spanish Civil War, in the Far East, in the Winter War in Finland, the Polish campaign...

The BT tanks were 'convertible tanks'. This was a feature designed to reduce wear of the unreliable tank tracks of the 1930s. In about thirty minutes the crew could remove the tracks and engage a chain drive to the road wheels, allowing the tank to travel at very high speeds on roads. ;D In wheeled mode the tank was steered by pivoting the front road wheels.

vise info na http://en.wikipedia.org/wiki/BT_tank


Mirko

Sijamski_Mrmot

UPDATE: sad je 20 minuta do 4h :) posle nepunih 4h rada stigao sam dokle je bilo moguce... moj osnovni alat nazalost ne obuhvata superlepak pa ne mogu da nakacim escajg a moju dilemu da li da stavljam gusenice ili da ostavim wheeled je resila sama maketa velikom greskom u izradi! Zadnji idler wheels su totalno van ose tj za citav milimetar strce, prvo sam pomislio da gresim ali ne, tako je izliveno. moglo bi da se resi skracivanjem osovinica i budzenjem ali ja nemam zivaca a ni opreme da to sad ovde radim u 72jci a ionako ne pravim takmicarsku maketu pa cu da ga ostavim ovako bez gusenica, stavicu jos konopac da simuliram lanac za pogon i escajg i sleduje mu farbanje i weahtering. radicu verziju sa zadnjeg dela kutije:

Kiev millitary district, summer 1935


evo jos dve (lose) fotke




Sve u svemu lep projekat za jednu noc :) i simpa maketica za ukras.
Seldece noci farbam 120mm samuraja :)

Mirko

milanco

Vrlo zanimljivo i interesantno. Kad zavrsis kaci slike ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju