Dragon He 162A-2 (1:72)

Previous topic - Next topic

Hartmann

E, ovo cudo me je mucilo 2 godine, 8 meseci i 4 dana. Zavrsio sam ga juce. Razlog sto sam ga toliko dugo radio je moja lenjost u to doba i to sto je maketa SHIT. Narocito po pogledu sastavljanja, svako ko je radio Dragonove makete, a narocito He 162, zna o cemu govorim. Sve sto sam citao o ovoj maketi je 'ubi Boze'.

Najveci izazov je bio sastavljanje stajnog trapa, koji je morao da se u isto vreme 4 dela da se zalepe na trup. Kako sam to uspeo, nije mi jasno... Plus sto je lose uradjen inzenjering, pa je stajni trap uzi nego u prirodi. I da hoces da ispravis ne moze, jer bi se taj sistem stajnog trapa raspao.
U svakom slucaju mislim da sam izvukao maksimum iz makete. A i mrzelo me, brate, da ga lickam vise. Jedva sam cekao da ga zavrsim

Najveci vic je to sto sam mu motor (koji je unutra) super uradio, ali posto poklopci motora nisu mogli da se zalepe u otvorenom polozaju, morao sam da zatvorim motor. E to je pravi maketar!!


















''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Kerber

posto je kroz moje ruke prosao isti ovakav, moram da kazem auditorijumu - DRAGON ....
Iako je maketa detaljna cak 95%, u odnosu na vece (ko '48 ili ne daj boze '32...hehe), stari kalup i tvrda plastika, cine da vam se smuci, kad je uzmete u rad. Uostalom, takav im je i Tank152C, H... a cuo sam i ostale iz game. Gde god da sam citao na drugim forumuma, da je neko radio njihove makete - opste zalbe. A jedini je u ovoj razmeri koji valja. Imao nekad stari Revell (Frog)...
Ajd za kutiju stajnog trapa, meni se bar to dobro uklopilo, ali polutke trupa - stepenik po uzduznoj osi...Ako doteras gore, javi se dole i obratno.. Uklapanje instrument table - vrlo tesko i na tref. Krila koja imaju razlivite uglove u odnosu na trup.... rep, sa gapom od 5mm...
Samo cist inat je mene naterao da ga zavsim. Motor se sklopio bez problema, samo sam imao muku da nadjem dobre fotke pa da ga detaljisem, a poklopci gondole su mi se, zacudo , dobro uklopili.
Revellovo reizdanje , kao Mistel 5, je proslo bolje...Osim krila, kojima sam morao da odsecem onj jezik koji ulazi u otvor na trupu, da bi uglovi bili identicni (krila idu na gore), sve je bilo bolje. Ne dobro i ne bez muke, ali, se nekako brze resilo.
Ali, kad se najzad zavrsi - pucka od makete....sto se i ovde da videti.
Alal vera na strpljenju !
Ispalo je kako treba.
Pozz