MiG-15 Dragon 1/72 + Extratech PE

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz

Ajd i ja nesto da na brzaka smandrljam za tekmu...

Dragonova maketa, sasvim OK se uklapa iako nije tacna uopste, HB je po tacnosti mnogo iznad Dragona. Koristicu eceraj, mada samo u kokpitu i na stajnim trapovima, flapsove ostavljam za ozbiljniju 15icu sa Airesovim rezinskim motorom.

Za sada nisam imao nikakvih problema, sve se super uklopilo, milina je raditi ga. Nosice Severnokorejske oznake, maskirni sa zelenim "zmijicama" 546...











Napravio sam zidove od stirena, ujedno se sakriva supljina a i to je mesto gde sam stavio tegove...






Uff >:(

Težak krš od makete. Žao mi je da tratiš snagu, material i veštinu na nju. Kupio, napravio i bacio sa gađenjem...Ali to je samo moje mišljenje.

Josip

sezan

Super migic!Odlican pocetak,pratim ...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

"Na muci se poznaju junaci..."  :mjetal

Odlichno ti ovo deljesh Pele, sa uzivanjem gledam kako vezbash razne tehnike na loshijim maketama, i moram priznati da je to dobar poligon za usavrshavanje svojih veshtina.

Ajd josh malo deljanja pa krece najzanimljiviji deo - kamuflaza - planirash blutak "zmijice"?

ubermagog

odlično napreduje, izgleda kao MiG-15

možda samo da zameniš ili uopšte ne staviš te tankove za gorivo...

PELE

Hvala ljudi!

@JŽ - Naravno, svako ima svoje misljenje. Ja mislim da je ova maketa i vise nego dobra, ako zanemarimo tacnost i panelicaziju koja nema veze s vezom.

@Sandman - Farbacu sa Blutackom najverovatnije ako budem radio crveni 546, do sada sam naisao na neke jako zamimljive kamuflaze. Sema farbanja ce se mozda promeniti ali oznake ostaju iste.

@Airsuba - Mogu da stavim HB tankove za gorivo, mada nekako lepse izgleda bez njih...  :)

oddball

bez tankova, ja sam se malo zeznuo i stavio ih. mada HB su mnogo bolji od Dragona
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Milan18111

Odlican rad. :super
Udahnuo si mu zivot ovim rivetiranjem .Tankove promeni ,definitivno.

PELE

Malo slika, od pre 2-3 dana + sto nisu po redu poredjane...  :P















Sandman

Eceraj ce dosta dati na detaljima, taman da zavara nedostatke same makete.
Uz dobro farbanje bice ovo bombonica... ;)

Goran A.

Lepo je ovo samo mi se cini da koristis krupnije zube prilikom urezivanja zakivaka. Trebalo bi da imas manji nazubljeni disk u kompletu.

dusko

Odlicno napredujes svaka cast ,reci mi ove linije koje su jos vidljive da li su one vodilja koju si iscrtao pre rivetiranja(mrzim tu rec ajde da smislimo nesto na nasem jeziku :rtfm)i kako si  ih iscrtavao tj kako si vrsio odmeravanja da li imas neki mesingani lenjir?

oddball

super ti je krenulo sa ovim dodacima. jedan mali savet, kupi medicinske igle i namontiraj ih umasto ovih plasticnih topova. mislim da igle postoje u 3 ili 4 velicine. mozda nece biti bas 100% u razmeri (deo milimetra gore-dole) ali ce izgledati mnogo vernije i realnije na maketi. ako te zanima baci pogled na moje Sturmovike da vidis kako je to ispalo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Moj savet ti je, da pored obaveznih igli za topove uzmeš neki lagani git pa ispuniš sve te Dragonove rivete jer če ti na kraju stvarno pokvariti maketu.

Josip