Zvezda MiG 21 bis 1/72

Previous topic - Next topic

M@rio

Poceo sam jos jednog MiG-a, svima jako dobro poznat Zvezdin MiG 21 bis(po meni najbolja maketa ovog modela u razmeri 1/72)...
Uzeo sam "Sneak peek" set za doradu i malo iskombinovao, pa cemo da vidimo sta ce da ispadne!!!
Pokusacu da uradim neki od "aparata" RV Srbije (najverovatnije 17222)...Bice verovatno farban "brasem", akrilima(Humbrol)...Evo malo slikica!








M@rio

djnik

Odlicno izgleda za sada! U pravu si, taj bis je izvandredna maketa!

Nemsy_29

Ozbiljna hirurgija! Pratim ovo  :)

Slobo

S obzirom kako si uradio onog kondora, ni ovaj ne mož' da omane, još sa ovim "budževinama" ima da bude vrhunski!

M@rio

#4
Evo jos malo slikica. Ostalo je jos malo do farbanja...



                             

Pozdrav!!!
M@rio

PELE

Odlicno za sada, svaka cast!  :cheers

Ja ovih dana zavrsavam onog Condora, valjda ce biti slika uskoro. Jedna stvar samo, ako radis 17222, moraces da sredis vetrobran, posto svi Bisevi koji pocinju sa 2kom imaju coskaste vetrobrane. Uostalom, fotka ce bolje objasniti nego ja...  :)


M@rio

Pele hvala na informaciji...A bas sam se pitao kako to da imaju razlicite "vetrobrane"...Onda mi jedino preostaje da radim neki koji ne pocinje sa dvojkom! Ako neko ima neki predlog za broj, neka slobodno "puca"...
Hvala unapred!!!
M@rio

ubermagog

Quote from: M@rio on 24-07-2011, 16:06:51
Evo jos malo slikica. Ostalo je jos malo do farbanja...



Pozdrav!!!

Ti sa 'okruglim' staklom napred su ranija verzija koja je imala i dodatne antene ispod usisnika i na vrhu repa (antena na nosu se vidi na Peletovoj fotografiji)

Ne znam dali si planirao da praviš masku za topove ali kod nas ih uvek ima i cevi nisu vidljive - evo ti detalja kako to izgleda



M@rio

"Airsuba" - hvala za ovu fotku!!!Mislim da nece biti problem da to napravim, u svakom slucaju cu probati...Jedino jos ostaje da se odlucim koji broj da iskoristim a da ne bude sa pocetnom dvojkom?!
M@rio

PELE

Mozes koji god hoces, 17126, 17132, 17136, 17161, 17163...

Ako ti trebaju fotke, poslacu ti.

M@rio

Pele, ako imas neku sliku ili neke slike za 17126 bas bi bilo dobro! Ja sam "svrljo" po netu ali je to sve siromasno...
Hvala unapred!!!
M@rio

M@rio

#11
Malo slikica "migonje" u zavrsnoj fazi farbanja!Ofarbano pre neki dan, ali tek sad sam stigao da uslikam...
Trebalo je da bude ofarban Humbrol akrilima ali zbog poteskoca sa AB-om, uradjen je enamel bojama istog proizvodjaca!
Ima jos da se poradi na nekim stvarima, ali za sada toliko!!!





Pozdrav!!!
M@rio

PELE

Ууу супер изгледа, 'терај даље!  :cheers

M@rio

#13
Ispravke u poslednjem casu!!!

M@rio

PELE

Au, svaka čast na prepravci s obzirom da je maketa bila ofarbana!  :cheers :o

Ajd sad dalje, pratim!