Italeri 1/72 Bell UH-1C Huey

Previous topic - Next topic

vlajko&marko


djnik

I love the smell of Napalm in the morning: ) Odlican Huey! Bravo!

Cicak1973

Super si uradio maketu helikoptera Profo. U kojoj bici je helikopter koriscen u vijetnamu?
 

Profa

@Djole: i ja se toga setim kad god ga pogledam - šteta što nisam imao konjičke oznake, tačno bi i šešir napravio ;D
@Čičak: ovaj helikopter je 1971. stigao u 174 AHC kao zamena za uništeni originalni "Easy Rider" (66-15045), bio je u ekipi do kraja 1971. Učestvovao je između ostalog u operaciji Lam Son 719. Dosta video snimaka 174 AHC, pa i ovog helikoptera, je moguće naći na YouTube, npr. http://youtu.be/hSOrTIWwIMQ
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Dopada mi se. Jako lepa maketa.
K'o iz Apokalipse...samo zvucnike stavi  ;).

Profa

Nažalost, nije k'o iz Apokalipse - odmah posle ove diskusije sam odgledao ponovo film da bih obratio pažnju na detalje - tamo je sve verzija D  ::)
Ništa, i tako imam u planu da ga jednog dana odradim :pilot
Bogu fala što sam Lala! :)

Gusha

Profo sjajan rad, secam se muka sa mojim....Lepo ostareno.Nego jedno pitanje za sve nije mesto, treba mi kratka informacija, pa da ne otvaram novu temu.
Revell AB 212 iliti UH1N u 1:72? Nadjoh ovde u Grckoj pilota na Greek navy verziji, kakva je maketa?

Profa

Kol'ko sam upoznat, kao i sve Italerijeve UH-1 dobra i fina za rad, a dal' ima nekih tehničkih nepravilnosti, ne bi' znao kas'ti ovako na brzaka... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Gusha on 28-06-2011, 16:19:04
Revell AB 212 iliti UH1N u 1:72? Nadjoh ovde u Grckoj pilota na Greek navy verziji, kakva je maketa?

Rekao bih da je u rangu ostalih iz UH-1x serije Italerija, ja sam se dodushe na njemu zakucao josh od 2007. oko kapotaza motora, napravio sam greshkicu oko uklapanja onih panela (tada nisam imao sadashnje iskustvo) pa su malo ulegli vishe nego treba. Proba "na suvo" uklapanja kapotaza i trupa mi ne deluje bash najbolje, ali nishta shto maketar tvog kalibra ne moze da sredi ;)

Gusho, preporuka moja je da ti uzimash sve te UH-1x verzije pa laganica jedan po jedan... nece se baci, a lepa je kolekcija ovog veoma bitnog helica u istoriji avijacije... ;)