1/72 Revell Horten Go 229 x 2

Previous topic - Next topic

komoras

Ove dve makete radim već duže vreme, započete su krajem 2010. godine
od dorade su uradjeni motori, pošto planiram da budu otvoreni poklopci mitraljeza i spušten stajni trap, ostatak OOB

dosta grešaka se potkralo, ali je dosta i ispravljeno
staklići i nos su malo ozbiljniji problem na ovoj maketi, kao i spajanje trupa i krila, ali možda je to samo moje neiskustvo
ostatak makete što se tiče uklapanja i detalja je za čistu pohvalu
jedan avion je ofarban ceo, drugi čeka kamuflažu
i onda sledi finiširanje
farbano Revell i MM bojama
ako neko ima nešto da doda, kritikuje, savetuje - neka to slobodno učini  :cheers

ja se izvinjavam zbog malo većeg broja slika
i da ne pričam sve ponaosob, neka one govore umesto mene







































[url=http://postimage.org/image/1qdt6qzfo/]














[/url]
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

lord sir giga

Posto imam jedan u steku interesuje me kakvi su to problemi oko uklapanja krila i trupa i staklica.
I kojom si bojom farbao unutrasnjost trupa

komoras

Quote from: lord sir giga on 03-06-2011, 12:07:24
Posto imam jedan u steku interesuje me kakvi su to problemi oko uklapanja krila i trupa i staklica.
I kojom si bojom farbao unutrasnjost trupa


staklići su malo uži nego otvor na trupu, može da se reši dodavanjem trake od polistiren ploče
ali meni baš nešto i nije uspeo taj poduhvat, malo sam požurio taj korak

što se sklapanja trupa i krila tiče, malo je teško potrefiti tačan ugao krila
iako sam bio siguran da sam sve odradio kako treba, na avionima sam dobio dva različita ugla

ali kao što rekoh, nisu toliko ozbiljni problemi da baš ne mogu da se reše

najveći problem je uklapanje nosa, jer je deformisan kalup - ako ovo uspeš da središ, ostatak makete ćeš olako sklopiti
zbog njega i nastaju problemi sa staklićima
treba ga uklopiti tako da prati konturu trupa kako bi mogla da stanu krila (poželjno malo turpijanja sa strane)
a takodje lepo uklopiti gornju i donju stranu sa trupom kako ne bi moralo da se gituje, te time uništiti sve one prelepe detalje na maketi

sve je farbano po sastavnici
unutrašnjost je Revell matt 47 Mouse Grey
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Kerber

Malo su mi neostre fotke da bih bio siguran, al' cini mi se da si se lepo izborio sa problemima uklapanja.
Bojenje ti takodje dobro ide, jedino sto za semu farbanja i same nijanse, nisam siuran, ali, ipak je to what if.  Pogledaj i druge maketarske radove na tu temu, mozda ti padne na pamet neka interesantna ideja. Dule Lekic je to maestralno odradio.

komoras

Hvala Kerber
što se tiče boja, biće sve uradjeno po sastavnici
jedino sam za ovaj prvi kupio MM RLM boje
za drugi će biti miksovano, pošto već posedujem te Revell nijanse
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Slobo

Lepo napreduješ, reci mi od čega si pravio motore, deluje mi kao da su u pitanju delovi hemijske olovke  ???

komoras

Hvala Slobo

motori su radjeni od poklopca medicinske igle i aluminijumskog lima od limenke
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dusko

Odlicno jedva cekam da vidim zavrsetak.

komoras

mali update

ofarbana RLM 81 (mix Revell 68 + 15 u odnosu 80:20)
preko sledi RLM 82



posle toga sledi na oba farbanje nosa u žuto i može da se predje u završnu fazu sklapanja

tek sad vidim koliko grešaka ima u sklapanju kad malo bolje pogledam slike, verovatno sam odabrao pogrešne makete za vežbanje, ipak su malo zahtevnije
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sandman

Hm, dosta mi svetlo deluje ovo za RLM81?  :-\
RLM81 je dosta tamna boja - braonkasto-maslinasto-violet, dok ovo na slici vishe lichi na RLM82 (svetlo zelena).

Ovaj drugi si ishao u kombinaciju RLM74/75?

Jedna sugestija vezana za zutu - pre prskanja zute nanesi sloj sive i eventualno bele nakon sive kao podlogu za zutu.
Ako budesh nanosio zutu na tamnu povrshinu moracesh da je nanosish iz mnogo slojeva jer je zuta jako transparentna boja!

komoras

Quote from: Sandman on 26-07-2011, 10:14:57
Hm, dosta mi svetlo deluje ovo za RLM81?  :-\
RLM81 je dosta tamna boja - braonkasto-maslinasto-violet, dok ovo na slici vishe lichi na RLM82 (svetlo zelena).

Ovaj drugi si ishao u kombinaciju RLM74/75?

Jedna sugestija vezana za zutu - pre prskanja zute nanesi sloj sive i eventualno bele nakon sive kao podlogu za zutu.
Ako budesh nanosio zutu na tamnu povrshinu moracesh da je nanosish iz mnogo slojeva jer je zuta jako transparentna boja!

Ja se izvinjavam, pogrešno sam zapisao, ova prva je RLM 82, posle nje sledi RLM 81 (mix 84 lederbraun + 37 zigelrot u odnosu 85:15)
Da, prvi je Model Master RLM 74 + RLM 75

kao što rekoh, sve će biti farbano po sastavnici, sem što ću još eventualno panele na izduvima ofarbati u burnt metal, kao na prototipu
možda usput padne i neki chiping oko kabine i motora

hvala na savetu za žutu boju, naneću beli akrilni Happy Color u spreju kao podlogu

:cheers


jedini još problem koji je preostao da se reši je bušenje vrhova mitraljeza kao na originalu, Revell je iste dao kao običnu kutiju bez ikakvih naznaka da se radi o vrhu cevi mitraljeza...
takodje treba probušiti vrhove motora i malo ih zaobliti (ne znam stručan naziv, spiner?)

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

maskirano i ofarbano
na oko je ispalo nikad jače:



ali ovu katastrofu ne umem da objasnim...




predlozi?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sandman

Mora da ti je bila masna podloga na mestima gde si prskao RLM82 iz prethodnih koraka, pa je masking traka podigla farbu nakon skidanja...

Jesi li koristio prajmer pre farbanja, ili si prskao na golu plastiku?

Ako si ishao sa prajmerom, sachekaj prvo da se dobro osushi boja - akrilne se obichno brzo sushe pa mozesh vec kroz par sati ili makar 24h da prskash sledeci sloj sa maskiranjem... kod enamela je bolje sachekati par dana da se boja dobro osushi.

Najbolje bi bilo da skinesh svu boju pa ponovo sve da ofarbash....
Ili skini boju Muskulom, ili preprskaj samo prajmerom ako se ne vidi reljefno prelaz izmedju ove dve boje koji si prskao...

komoras

prskano je na golu plastiku, verovatno je do masne podloge
boju sam skoro skinuo komplet uz pomoć masking trake, neverovatno se lako skida, nikada mi se to nije dešavalo...

ova druga maketa je sva nekako felerična, lošije se uklapa, plastika nije iste boje i mehaničkih osobina...a izgleda ni hemijskih

probaću sa akrilnim prajmerom, ako ni to ne bude dalo rezultate moraću da je rashodujem

sve u svemu, uvek se nauči nešto novo, pogotovu tamo gde se najmanje očekuje  :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sandman

E pa to je onda - gola plastika koju verovatno nisi temeljno oprao alkoholom pre farbanja, ili se jednostavno uhvatilo malo masnoce sa prstiju i efekat si video i sam ;)

Ja za prajmerovanje koristim Gunze Mr. Surfacer, mada mi je sasvim dobar posao ranije radila enamel MM Light/Dark Ghost grey.

Oprezno sa sprej prajmerom, ako idesh na tu varijantu jer moze da ti napravi debeo i hrapav nanos ako ne idesh iz brzih prolaza preko makete...