Luftwaffe 1/48

Previous topic - Next topic

Manda

Plan je da ovde dodje neki me 109 i neko vozilo (opel blitz, kubelwagen)





Ovo su mapa i casopis Adler koji ce biti na stocicu koji tek treba da napravim. Aparat mi nije na visini zadatka, kad sve zavrsim ufotkacu ga sa profi aparatom.



Sve je napravljeno od prirucnog materijala
komentarisite, ovo mi je prva diorama u zivotu pa bi mi saveti dobro dosli

Ćomi

Ide li ovo ? Neki napredak ?
No signature.

Manda

Vrlo malo, zavrsio sam motor na meseru, al ne mogu dobro da ga slikam, ostalo mi da nekako nabudzim ona crevca oko vrha mitraljeza pa cu se potruditi da fotografisem kako treba, posle mi od krupnijeg posla ostaje da sredim kutije stajnog trapa koje su ocajne na ovoj maketi (academy meser u 1/48).
Inace ja nemam bas mnogo vremena za maketarenje, zivim od umetnosti pa mora mnogo da sljakam. Spor sam al sam dostizan.

Ćomi

Samo polako...Svi ovo radimo kad nam je gust...Nikako na silu   :)
Deluje zanimljivo pa rekoh da pitam kako ide...
No signature.

zamorano

Ha, čuj spor...  Gledaj kako ja pravim dvokrilca u 1/72, to je prava sporost ;D.

Dajem i ja jedan glas za pažljivo i lagano, da to na kraju ispadne dobro kao ovo parče što smo videli... A mi ćemo da se radujemo nastavku kad god da bude.  :caooo

Manda

Evo nastavio sam sa radom.
Dodao sam trave na podlogu, svo rastinje i drvece sam ponovo napravi jerbo mi se predhodno nije svidjalo.




a evo i motora, ja bolje fotke ne mogu sa mojim aparatom da napravim, sta da se radi.



nkujovic

izgleda interesantno :cheers ! Motor je tvoja izrada ili ...? Koje figure ces koristiti? Ja sam trazio nesto u 1/48 ali nisam nasao osim revell-a u 1/72


pozz
Nikola

Manda

Motor je kombinacija preradjenog zvezdinog motora za 109f i nekog polovnog rezinskog seta, te malo zice, a sad sledi hirurgija da se to uklopi u ostatak aviona. Imam dva razlicita ICM-ova seta pilota, oficira i zemaljskog osoblja, obadva imas da pazaris u papir koloru, a jedan ima i u m-hobby-ju. Pored toga imam i opel blitza, a voleo bih i da dodam jedan agregat, pa ako neko ima, a voljan ga je otudjiti uz pristojnu nadoknadu nek se javi.

airsuba

Nezaboravi neki 'nameštaj' u i oko kućice, neke stolice i sto, možda i radio-veza sa antenom...
U neki ćošak dole gde je avion uvek mogu neki kobajagi sanduci pa prekriveni skroz ciradom!

Hoće li stati i Bf-109 i kamion?

Manda

Planirao sam malo namestaja ali napolju u supi se nista ne vidi, mali prozor, smor mi da pravim pa da se onda ne vidi, pravicu i burice i sanduke, merdevine i sl, ima cak i jedan ker u jednom od ova dva seta sa svabama. Trebalo bi da stane, bice onako knap ali ce stati. Kad sam projektovo scenu zamisljao sam je sa kubelwagenom, ali mi je iskrsao ovaj blitz pa cu morati nekako da ga ubudzim.

Ćomi

#10
A, pa bas lepo da si nastavio...
Lepo izgleda i ovo novo rastinje,mada si sada malko ukrao sebi prostor za sve te dopunske stvari.
Bas jedva cekam nastavak

Pozz,
Comi
No signature.