Airfix Sea Harrier FA2 1/72

Previous topic - Next topic

Sandman

Pedja, kao shto reche Bane, samo to malo predji shmirglom pre prajmera i bice OK.

Shto se tiche linija panela, preporuchujem ti da ih predjesh Surfejserom 1000 ili 1200 ili razredjenim gitom, ako mislish da su preduboko ugravirane - tako cesh em napraviti sloj prajmera, em cesh malo popuniti preduboke gravure...

Pedja

Nastavak radova,

Preshading .....




... a onda i boja. Kao što rekoh ,ideja je da toniranje rešim preshading-om, tako da sam išao jako tankim slojem rezredjene boje i prskanje panel po panel, za sada mi se čini kao dobar rezultat. Maketa je na sušenju pa ću videti treba li još dodatnog ostarivnaja i prljanja. Svaka sgestija dobrodošla.



Toliko za danas.

Sandman

Na slikama deluje da je taman kako treba, mada, siguran sam da je preshading uzivo josh vidljiviji!

Moj predlog je da nakon malo sushenja boje pogledash ponovo i da ako treba dodatno da se farba, predjesh linije panela sa neposvetljenom ovom bojom, a srednje delove panela maaalo posvetljenom osnovnom bojom (kap-dve bele dodaj u sivu).

Pedja

Još malo pa gotovo, slike su od pre par dana do večeras.

Naneta boja, ublaženi kontrasti...



... sledeći korak,pronto ispred dekala...



....pa dekali i završni sloj mat laka.



 

Toliko od mene, taman pomislim da sam na samom kraju pa onda vidim da nisam odradio ležišta pomoćnog stajnog trapa na krilima,na ovoj maketi su dati kao puni dok u stvarnosti tu postoji "kanal" u koji se smešta podignuta noga pomoćnog stajnog trapa. Djavo ne miruje pa sam imao još "hirurških" intervencija u ovoj fazi završenosti makete, nadajmo se da će pacijent preživeti... :think