Fw 190 D-9 1:48 Eduard

Previous topic - Next topic

Kerber

"Pokidao" si ga prijatelju ! Alal ti vera!
Vrlo lepo se ovo uklopilo...ne znam sta mi se vise dopada...
Ma, sve je opako dobro.

EMIL

FANTASTICNO! Odlican rad! Necu vise da pisem, zurim na prethodnu stranu da jos jednom vidim slike  :naughty

ubermagog

odlično izgleda, završni sloj laka će da mu zapečati sudbinu  :D

Suhoj

Svaka cast, imas i talenta i znanja za maketarstvo.
Ovo je fenomenalno!

Sandman

Odlichno je ispalo farbanje - motling je bash kako treba, a dekali posle ovog lakiranja deluju kao nacrtani.
Wash je bash oziveo maketu, tako da kad mu nanesesh finalni (semi)matt sloj laka, bice sve na svom mestu...

Noless

fenomenalno!!!!! stvarno nemam reci! kad on sada izgleda ovako, mogu zamisliti kakav ce biti posle vederinga...
:bravo :bravo :bravo :bravo
svaka cast!!!!

Nenad Pozega

farbanje mi se mnogo svidelo... ma sve... ti si jedan od retkih ciji je rad ostavio utisak na mene, svaka cast...  :super

dusko

#37
Quote from: Nenad Pozega on 28-07-2011, 19:06:35
farbanje mi se mnogo svidelo... ma sve... ti si jedan od retkih ciji je rad ostavio utisak na mene, svaka cast...  :super
Uh nemoj  :-[tako jeste da sam se trudio ali ima jos ljudi koji su doktori za ovaj hobi . :cheers
@sandman sto se tice dekala lepo su legli jer sam udario super sjaj pre njih ali prvi put radim sa Eduardovim dekalima pa me je malo iznenadilo koliko su tanki bilo je preznojavanja dok sam ih postavio :cry

milogor_strashni

Profi, nema shta!

Pozdrav,
Milan

Milan18111

Fantastican rad.
Sve cestitke za pokazani  trud i umece.

dusko

Posto privodim kraju ovu maketu razmislajm da li da naprskam neki filter cisto malo da ublazi boju dekala sta predlazete?

Sandman

Ja mu lichno ne bih naprskavao filter - jako lepo izgleda ovako i bojim se da sluchajno ne preterash i pokvarish do sada odlichan rad.

Bolje odradi wash preko dekala gde prelaze linije panela, a nakon finalnog lakiranja mozda samo da malo slikarskim uljanim bojama odradish tragove slivanja prljavshtine, kishe, i slichno...

Slikarskim bojama takodje mozesh da odradish tzv. "tachkasti filter" - razne nijanse slikarskih boja u tachkicama nanosish nasumichno po povrshini, a zatim chetkicom u smeru strujanja vazduha i slivanja orljavsthine radish "razmrljavanje" te boje.. posle par iteracija boju, koja na pochetku deluje jako neuredno i umazano, skidash, i dobijash neki blagi filter koji moze umanjiti bljeshtavost dekala...

Ovo je dosta dobro prikazao Chuk Wojtkiewicz (chukw sa ARC foruma) na svom Me-410:

http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=180322&view=findpost&p=2017751

Probao sam ovu tehniku i fino radi posao - ali oprez - pazljivo morash izabrati boje kojima radish filter kako ne bi previshe ubio osnovni kolorit kamuflaze....

dusko

Hvala Srdjane pokusacu nesto,a u medjuvremenu nisam imao mira pa sam pripremio podlogu od medijapana nakon toga sam sam se vratio u osnovnu skolu i podsetio se kako nacrtati sestougao .Evo kako bi to sve trebalo da izgleda mozda dodam na kraju jedno manje drvce da razbije monotoniju.

Pa na kraju nakon obrade ploce sledi zemlja pa trava   eto toliko za sada od mene, nastavak sledi.

Noless

ljudi, a sta je filter???

Sandman

Filter tehnika je tehnika kojom se jako tankim slojem neke boje predje preko podloge/kamuflaze kako bi se malo uminula jarkost boja, previshe izrazena bljeshtavost koju daju chisti dekali (bela boja sa dekala preko neke kamuflaze deluje jako nerealno chisto u razmeri)...