Su-27 Ukrainian Air Force - Revell 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Jedno pitanje u vezi kokpita.
Zar ne bi trebalo ovako da bude obojen? Ili Ukrajinci imaju svoju varijantu?


U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


Suhoj


flanker

A jel mu sužavaš zadnji deo i nos?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

su27rules

#19
Quote from: Suhoj on 26-08-2011, 10:59:25
Ima i svetlije nijanse, eduard je malo omasio boju al ne zalim se :D

Ma da Eduard uglavnom u svojim obojanim zoom setovima ima pogresnu nijansu boje,ali ipak set je boli glava detaljan i ja ga isto koristim,ne smeta mi malo pogresna nijansa,jer sam nemogu tako precizno i uredno obojati sve u kokpitu,samo naprid radno dalje, pratim te sa uzitkom.


Quote from: flanker on 26-08-2011, 11:22:34
A jel mu sužavaš zadnji deo i nos?

Ma cemu suzavanje zadnjeg dijela,skroz nepotrebno,jer ako ce to raditi samo ce se namuciti i izgubiti sve lijepe detalje na maketi,a krajnji rezultat skoro isti kao i da nista ne dira,jer taj malo veci razmak izmedju oplate motora vidi samo neki Flankerofil i ako se ova maketa postavi uz Airfix/ICM ili 1:72 originalni nacrt,a svi ostali nece razliku uopce vidjeti pri gledanju makete.
Ako ce sve sto nevalja popravljati na ovoj maketi onda ce imati previse posla,ne isplati se to.
Nos mozes staviti resinski da malo poboljsa sam dojam makete,ali nemoj suzavati razmak izmedju oplate motora,ne triba pretjerivati,najvaznije je da bude lipo obojan i postaran i izrauban :cheers

Nemsy_29

Bogme cu ja tatku da uzmem i zavrsim njegov Flanker  ::)

Super je ovaj Eduard, ja imam za 29ku i jedva cekam da ga skarabudzim u kokpit

Suhoj

Ne, ne planiram nikakve prepravke u izgledu.
Kao sto su27 rules rece kad sve to uradim necu imati nijedan detalj a razlika se skoro ni ne vidi.
Planiram samo da se potrudim sto vise mogu oko detalja itd.
Meni je bitno da to po izgledu lici na Su-27 a da bude sto detaljnije i bolje maketarski uradjeno  :)


JASTREB

E pa kolega srecan pocetak,praticu rad ,jer mnogo je kriticara ,a malo prakticara!Ja radim ICMov u 72 isto Ukrainski 56 sa belim nosom. Kokpit sam zavrsio,trenutno uklapam rezinski nos(mislim smirglam) to traje vec 6 meseci...sad su naredu krila,rep i ostalo i za to sam spremio kilo gita i smirgle (od 80 do 2500 finoce) pa nek mi je bog u pomoci!Koje ces boje koristiti za (najlepsu) kamuflazu i koji lak?poz.Dragan ;) p.s.pogledaj i moje slike u zapocetim projektima

JASTREB

Inace Nemsi 29 je moj si koji pokusava da preotme istog...kod njega mozes i videti fotke,a bice ih jos!

Suhoj

@jastreb
Video sam slike i tog zapocetog Ukrajinca i muku sa uklapanjem  :)
Sto se boja tice a s obzirom da ja radim ovaj 08 sa malo svetlijim nijansama planirao sam RLM 76 kao osnovnu, Tamiya XF-54 kao tamno sivu i ovu tamno plavu cu morati da mesam neke boje (tamiya verovatno)
Evo kako te boje izgledaju na maketi, mislim da su taman za ovu svetliju verziju kamuflaze.
http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=222778&st=0&p=2121795&hl=su-27&fromsearch=1&#entry2121795
Sto se laka tice to cu Pronto kao glos i onda MM-ovim mat za kraj.