Mig-21MF Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je nova Eduardova maketa Miga-21MF. Dobio sam je od Internet Modelera (www.internetmodeler.com) pod uslovom da odradim recenziju u roku od dva meseca.

Kutija


Mig ce imati nase oznake a dekali su naravno Lift Here (Hvala LH team!) :D


Krenuo sam da sastavljam par delova i da smirglam. Za sada sam probao da uklopim krila, trup i ostale vece delova na suvo i nisam video neke vece probleme.


Posto nemam boju kojom trebam da farbam kokpit nastavak radova ocekujem tek kad budem stigao da odem do radnje.

Goran A.

Ako imas mogucnosti nabavi Eduardov rezinski set za njega, fantastican je.

djnik

Odlucio sam da ovu maketu radim pravo iz kutije, jer imam fiksni vremenski rok dok kada trebam da je zavrsim. Pogledacu da nabavim taj set za Mig-21 bis koji ce uskoro da izadje, hvala!

Milan18111

Imam istu u steku pa cu cekati da vidim sta ces uraditi i gde su eventualne poteskoce.... :zvizduc
Jedino sto mi smeta je suvise tamna boja plastike pa se pri radu teze uocavaju detalji kao sto su nitne i linije.

djnik

#4
Stajni trap.



Kabina. Prefarbao sam sve ecovane delove sa Model Master Interior Green jer kao sto vidite na poslednjoj slici Eduardova boja je pogresna.



Eduard je zaboravio ovalne panele na krilima ali je zato dao templet kako bi se taj detalj odradio skrajberom.


Spoj trupa


Spoj trupa i krila


Nos sa tegom

Sandman

Dobro izgleda pochetak farbarija - jesi li ovde radio neko senchenje/nijansiranje?

djnik

Sencenje sam radio blago pastelima. Zalepio sam inace trup, rep i krila i te slike cu postaviti kasnije danas.

matilda

fino za sada izgleda.
mozda je ta model masterova boja za kokpit malo jako zelena, tako da neka kap plave, bar po mom misljenju, ne moze da skodi nista.
lepo od njih sto su dali tako lep rasklop krila i trupa, nema muke sa dijedrom krila, upola laksi posao...
samo nastavi pa da ga uskoro vidimo i ofarbanog.

stevan

djnik

Model Masterovu boju sam uporedio sa slikama kokpita Miga-21bis kojeg sam slikao na Batajnici. Mislim da su veoma slicne. Sto se tice rasklopa trupa i krila, rekao bih da nije bas najbolji. Videcete slike koje cu postaviti kasnije. Potrebno je dosta gitovanja spoja izmedju trupa i krila, sto sa godnje sto sa donje strane. Razocaran sam sto je tako jer maketa nije jeftina, ja sam jer barem dobio za dz.

Goran A.

Poklopac za pristup kompresoru je u boji metala, onaj u desnoj gondoli trapa. Ako te ne mrzi prefarbaj.

matilda

35 evra...  ???  ???  ???

sta ja znam, nije ni skupa ni jeftina, onako...
neznam,meni ta zelena ipak deluje malo "zeleno" preko mere, svaki je put ubijem sa dve-tri kapi "pale blue"
no ko zna na kraju, ovu temu oko kokpit plave su bistrili i veci i bolji od nas pa opet nisu dosli do tacne nianse  :zvizduc
svaki eduard voli da se gituje valda...
nije mi jasno zasto uz svaku maketu ne daju i malo pakovanje miliputa pa da nema problema sa "uleganjem" gita.
a i lepse se smirgla.

fino, samo ti nas nahrani informacijama da znamo sta nas ceka jednog dana.
koju boju si koristio za stajne trapove (kucista)?

stevan

djnik

Za stajne trapove sam koristio Engleski interior green jer je bila najbliza onoj koja se nalazi na nasim Migovima, kad ovaj prostor nije ofarban u boji metala.

djnik

Zalepio sam trup i krila, sve to lepo izgleda iz daljine ali kao sto cete videti na donjim slikama Eduard se bas nije proslavio sa spojevima. Utrosio sam dosta gita i smirgle a moracu jos da se pozabavim, narocito na zadnjem delu trupa i krila.



Gitovanje korena krila.


Veliki zazor na nosu.


Prednji i zadnji deo grbe ne odgovaraju jedan drugome.


Donji deo nosa.


Ovo je najgori spoj, pogledajte samo razliku u precniku zakrivljenog dela trupa i krila. Ovo se moglo videti i na jednom od prvih test shotova koje je Eduard objavio i nije mi jasno zasto nisu to ispravili.

MiG 21 je uklet avion za plastično maketarstvo. Nikada dosada još nije išlo bez loših spojeva i gitovanja ili odstupanja od tačnosti...

Josip

dusko

Pratim sa uzivanjem progres u radu ,ali zaista sramota da firma kao sto je Eduard napravi takav propust u 21 veku,nego vidim da si ipak na dobrom putu.