MiG-29 1/72 ICM

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo dosta sam bio negativac na forumu, kacicu ipak makete opet smirila se situacija oko svadja pa ajd  ;D
Dakle ICM MiG-29. Lepa maketa, ali mi je zadala gomilu problema.
Sklapanje super, boje super legle i onda pocinje pakao kad sam krenuo da prljam.
2 puta sam morao da prefarbavam, sredjujem, urezujem nanovo panele i da izvinete zaj*****m se sa ovim al isterao sam ga na kraju da na nesto lici.
Ostalo je jos da se radi, rakete, lanseri, vetrobran, sediste, antene, trapovi itd. al galvni deo posla je zavrsen.
Evo slika









Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Pa izgleda podosta superiorniji Italeriju ili grešim?

Josip

Suhoj

Rivete sam ja radio ako na to mislis.
Al inace jeste bolji od Italerija jer ima tacnu panelizaciju za razliku od njega.

matilda

super je, stvarno jako lepo izgleda za sada.
kakav riveter koristis?
koje si boje raubovao da ovo sve pofarbas?
stevan

Suhoj

Riveter je od neke madjarske firme SBS Models. Kupio ga u Madjarskoj na takmicenju za 10e.
Boje kamuflaze su AKAN a dielektrici, nos, anti sun glare i izduvnici su Model master.

lord sir giga

Malko mi je nejasno zasto si ostavio kabinu i sediste za kraj da radis, ali nema veze.
Sta si preterao dva puta sa prljanjem, pa si zato prefarbavao, ako si bas lepo izgleda ovakav.
Bese uz maketu dolaza dva PTB1500 ili se ja varam za ispod usisnika i motora?
I da li ces i njih stavljati

Nemsy_29

Ja tu vise nista ne bi diro  ;)

Sandman

Dosta dobro izgleda. Svidja mi se efekat nakon udaranja zakivaka, jedino shto mi nekako chudno izgleda je ova druga boja na kamuflazi - tamnija - deluje na slikama da vuche na sivu mnogo vishe nego na zelenu, pa me sad to malo buni, jer se AKAN boje pominju kao autentichne  :-\ Jel ovako samo na slikama deluje ili je zaista nijansa povukla na sivo?

Suhoj

To i jeste siva, cilj je bio ovaj avion  :)
http://www.airwar.ru/image/idop/fighter/mig29-13/mig29-13-c9.jpg

Ja sam sa samo 3 boje radio , ova sivu osnovna za MiG-29 , tamnija siva i onu jako tamna za Su-35. S njima sam i kombinovao sve.

A inace ima posebno sivo-zelena za MiG-ove 29. Nego sam ovo radio po profilu.

Sandman

A, ok onda, nisam znao da su koristili i dve nijanse sive na kamuflazama - poshto ova kamuflaza ima maltene isti oblik kao i pochetne kamuflaze na ovom avionu...

PELE

Super je Migonja, ajd' zavrsavaj ovo!  :cheers

Kerber

Lep Migonja.
Izgleda puno vernije od Italerijevog, kao da mu je nos duzi, a to mi na onom smeta...
Jedino, ako se ne varam, eleroni bi trebalo u kontru da idu, ako su mu vec zakrilca oborena...ili je to neki supermanevrabilni otklon kdo Mig-29? ???
Dopada mi se bojenje...nisam znao da su ovako farbali svoje primerke. Jel to kasnija sema?

Suhoj

Da, elerone sam zabrljao al sam saznao za to tek kad sam vec ofarbao maketu pa nisam popravljao kasnije jer sam ivice osmirglao pod uglom da lepo legnu i onda je bilo previse komplikovano.
Sto se kamufalze tice po podacima za taj avion koje sam ja nasao to je 2001 ofarban tako.
Imas sad i nekoliko jedinica sa novim kamuflazama. Odnosno skroz su sivi, evo slike.
http://russianplanes.net/images/to43000/042979.jpg