Messerschmitt Bf-109 G-10

Previous topic - Next topic

zivorad

Samo napred,uopste nije lose i otkad to revel daje svastike u dekalima?

Neca i Misko

#2
hvala :) svastike sam posebno kupio u Londonu, u Hannants-u.

Boki

Jako lepa 109-ka, Neco. Samo tako nastavi. :super
Čime si prljao oko izduvnika? Dosta dobro izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Neca i Misko

hvala :) prljanje sam radio tamiya D weathering set-om

Slobo

Meni je samo čudna boja kraka elise, a i žuti vrhovi su karakteristični za saveznike, a ne za Švabe, ako se ne varam.

Lep je, ja sam radio skoro istog. Kako si ga farbao (četka ili erbraš) i koje si boje koristio?

Neca i Misko

#6
zutu sam stavio jer mi je tako zanimljivilje, nisam znao da su je samo saveznici stavljali, ja navikao pa ajde :-\
airbrush-em sam farbao, boje su  revelove, akrilne: 49, 46, a ova zelena je 90% see green 48 i 10% white 5
elise su grey 57, pa sam pokusao da sa aluminium 99 napravim oguljenu farbu na vrhovima elisa, ali se to na slikama ne vidi dobro, uzivo se lepo vidi.
drago mi je da ti se svidja :)

Slobo

I još jedno pitanjce: gde si nabavio Revelove akrilke i kakve su?

Neca i Misko

#8
 nabavljam iz londona, uglavnom su dobre, treba malo da se razrede sa vodom, nisu bas kao Model Master, ali se ne gule tako lako

imalko

Lep rad. Hteo bih samo da skrenem pažnju na netačan položaj kukastog krsta (svastike). Ovako na sredini vertikalnog repa su bili smešteni kukasti krstovi samo na predratnim i ranim ratnim primercima Bf 109. Već na samom početku rata kukasti krst je bio pomeren prema napred tak da nije uopšte zahvatao krmilo pravca. Razlog za to je bio da bi se prilikom eventualne zamene krmila pravca pri popravci izbegla potreba za ponovnim ucrtavanjem polovine svastike.

Slobo

To za svastiku stoji, a ja kad sam radio mog nisam stavio serijski broj, jer iskreno nisam video profil za G-10 sa njime. Ne znam gde bih onda uglavio kukac..

http://i1106.photobucket.com/albums/h372/Predator1234/Bf-109%20G-10%20Revell/DSCI0171.jpg

Mada opet, nisam našao profil za ovog našeg, tako da me bole brige  ;D

Neca i Misko

E, da. Oko toga sam se i ja dvoumio, gde da je stavim, pa sam ovako stavio. To sam video na slikama Bf109 E iz bitke za Veliku Britaniju. Ne smeta mi ovako, ali u buduce cu je stavljati gde treba. Zanimljiva informacija, hvala :)

@Slobo
Ma koga briga za broj, sitnica... Neko ne moze da prepozna da je to Bf109, a ne da li ima br, tako da se ja oko tih stvarcica ne uzbudjujem, samo me nervira kad vidim da sam pogresio ;D

Slobo

Ma opusteno... Ja bih najradije svaku maketu radio prema sastavnici, samo neka se secka, lepi i farba :) O 109-ki je opet bilo dosta price na forumu, pa sam pohvatao neke stvari pa sad prosipam pamet :) Citaj forum i uzivaj, svasta se da videti i nauciti! Pozdrav!