Spider man

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Comi,

skroman si nema šta :D

Veruj mi, ova figura ti je itekako dorasla takmičenju :)  uostalom, ne takmiči se čovek samo ako je siguran da će osvojiti medaju?  ;D

Završi ti ovo i donesi, svakako je dovoljno dobra da učestvuje a i zaslužuje da je vidimo uživo!

Mirko

komoras

donesi ga makar na izložbeni deo, ova figura zaista zaslužuje da se obelodani široj masi, em zbog svoje egzotike, em što si se odlično snašao sa zadatim izazovima
a zamaskirati tako reljefnu površinu za ravnu liniju prelaza izmedju boja, nimalo nije lak posao
moj predlog ti je da to uradiš uz pomoć tamiya trake i čačkalice, da je namestiš da lepo ulegne u mrežu
pa da zatim isprškaš spojeve lakom, kako bi se zacelili, pa tek onda da isprskaš plavu, kako ne bi podlevala u mrežu
što se tiče postolja, fasadu samo malo ohrapavi srednje grubom šmirglom, kako bi dobilo na teksturi i realnosti
nadam se da sam pomogao svojim savetom i samo polako, bez žurbe, biće ovo itekako figura za takmičenje  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Ćomi

#17
Posle jako puno vremena,iz opravdanih razloga sprecen da maketarim,vracam se lagano za radni sto...
Evo i slika napretka.
Kao i uvek,sledeceg bi znao kako da lakse i bolje radim ali dobro sad...
Ovo je zavrsen rad prskalicom,sada ide ponovo panelizacija,ispravka cetkicom detalja oko ociju,tamo gde mi se pobegla boja,ciscenje washa gde sam preskocio itd...







pozz,
Comi
No signature.

Aki

Мени одлично изгледа, још кад се дораде те ситнице, биће још бољи!

Sandman

Već sada izgleda poprilično "završeno"  :super

Reci mi, jesu li pojedini delovi plave senčenje drugom nijansom ili je sve to samo jedna ista nijansa plave ali je reljef ističe na pojedinim delovima (mišići na rukama i nogama, leđa)?

airsuba

Vrlo dobro napreduje, skoro gotov  :cheers

U to ime evo trejlera za novi film o Spajdermenu - THE AMAZING SPIDER-MAN http://youtu.be/-tnxzJ0SSOw

Ćomi

#21
@Sandman-posle belog primera isla je tamno siva kao preshading,onda svetlo plava pa onda tamno plava i na kraju,izdaleka filter od od te tamno plave,da ubije prelaze...Komplikacija :)


pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

Doslo je vreme i za gradjevinske radove...
Malo sam se igrao sa teksturom,malo sa farbanjem...Mozda sam trebao da idem u neke nijanse sive ali dobro sad...

Gore na glavi orla je git za drvo kojim cu peglati neravninu i neprirodni polozaj ruku...Ideja mi je,pod utiskom ovih dana,malo snega pokrije ovu scenu...Tu i tamo ledenica i eto ;)
Posao super junaka zahteva i tu vrstu neprijatnosti.
Videcemo kako ce to napredovati ;)

pozz,
Comi

No signature.

Sijamski_Mrmot

Odličan zidarski posao Comi!

Lepo će se on tu uklopiti! Ovo ti je fenomenalan rad.

Jedino mi se ne svidja ideja sa snegom, razmisli ti još malo o tome... sneg je malo teži za rad i sa njim dosta toga mož da krene naopako (osim ako baš nemaš onu maketarsku smesu za sneg?) i da upropastiš ovako super rad.

Mirko

Kerber

Olican !
Popuni mu pukotinu "na rubu gacerona"...ostalo je veoma dobro. Efekat metalik plave boje me je posebno odusevio.

Ćomi

#25
I evo...Godinama se ovo vuklo,a sada,kako god bilo ja ga proglasavam gotovim ! :super
Mozda u nekom napadu ludila predjem ovu levu ruku jos jednom,ona je malo zamuljana ali-radjen je za svoju dusu pa me ti detalji i ne opterecuju mnogo.
Iako je ovo gotovo,kacim ovde jer su se izmenile mnoge stvari u toku rada...
Kako je podloga bila krajnje neravna i ruke su ostajale da vise u vazduhu,tu sam smotao novine i njima probao da popunim prazninu.
Takodje je zgrada u prvoj iteraciji bila nekako bez-braon,a onda sam u ovom zimskom sivilu odlucio da i nju zasivim...Lepsi mi kontrast nekako dodje...
Udavih...Evo slika...

Pozz,
Comi
No signature.

Sandman

Odličan je!  :super
Senčenje na leđima je mnogo lepo ispalo, a posebno je dobar i detalj sa zamotuljkom (novina?) ispod ruku!

komoras

"da je bolje, neb' valjalo!"  :super

odlično je ispalo i još bolje si se snašao s problemima na koje si nailazio
senčenje...nemam reči stvarno, sve pohvale

šteta što na našem tržištu nema maketa ovog tipa, al valjda će se i to promeniti...  :jok
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

airsuba

Super je, baš za ukras u ćošku police ili vitrine  :cheers

Ćomi

#29
Hvala,hvala...
@Sandman-da, da, pokusao sam novine da napravim...Srednji deo istih je od Das mas-a dok sam krajeve i ove frontalne listove napravio od green stuff-a.Pa smirgla, primer, bela boja, tekstovi i zaglavlje novina grafitnom 0,5 mm olovkom pa mat lak sa par kapi neke oker boje da se ubije belina, jer novine i nisu bele...
Jedino su tekstovi na srpskom ali, to vec samo ja mogu da procitam  ;)

Pozz,
Comi
No signature.