Revell 1/48 F-84F Thundestreak

Previous topic - Next topic

Warhawk



ŠTA? Ja uradio mlaznjak? U 48-ici?? Bez dorada???

Ne, nije me udarila sunčanica, maketa je radjena za druga.
Jedina dorada su izbušeni otvori mitraljeza u nosu i krilima.
Neki delovi su falili, pa je Revell bio dovoljno ljubazan da pošalje nove (i to bez poštarine!  :super)

Maketa je korišćena za probu par tehnika, pre svega post-shading metode. Koristio sam neku moju mešavinu jako razredjenog mat laka sa malo braon boje i izgleda interesantno na sjajnoj podlozi.
Uspeo sam da malo istaknem panele, koji su u pozitivu. Inače, maketa je prilično detaljna, obzirom na starost kalupa...
Takodje, u unutrašnjosti sam vežbao nijansiranje metala bojom za čunkove (koje se sad ne vidi al' nema veze...)

Boje su različite iz šteka, većina mešana pa nema svrhe davati brojeve...
Gornja kamuflaža je prskana slobodnom rukom sa Revell Masterclass Pro airbush-em sa srednje finom diznom.
Najveći problem bile su žute linije oko stakala. Prvo sam maskirao sa obe strane, isprskao žutu, pa kad se osušilo maskirao samo stakla i njih...

Dekali su stari, pa su malo loše legli (pogotovo brojevi na nosu)






'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

Sta je ovo, svi presli na 48ce... dobro dobro!  ;D

Odlican posao, svaka cast!  :cheers

gasha

Bravo momcino, sta ce mu dorade   ;) odlican je. Mozda bi decale uspeo da ispeglas tako sto pre lakiranja na par mesta izbusis rupice na njima pa ponovo naneses hemiju. To ponekad pomogne. inace lepo odradjeno, kolica mi se posebno dopadaju :super

Warhawk

Quote from: gasha on 23-07-2011, 16:22:54
Mozda bi decale uspeo da ispeglas tako sto pre lakiranja na par mesta izbusis rupice na njima pa ponovo naneses hemiju

Radila je hemija i pre i nekoliko puta posle (i to Gunzeov "zeleni zmaj"), i buškao sam i sekao žiletom i opet ništa...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

Po meni je plavi bolji, mozda nije toliko jak ali silvering kod njega ne prolazi. :)

ubermagog

Dobar je, atraktivan avion

zbunih se u prvom trenutku - 'nešto čudan ovaj kinetik, ima dobar usisnik'!
rekao bih da su ovo oni grozni revellovi 'made in germany' dekali  :-\

Miroslav Š.

Браво! Веома леп рад :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Kerber

Bravo omladinac! ;)
Odlican aparat, odlicna maketa...da znas da si me zbunio i izborom i razmerom, al' ako - samo cepaj!
Fino farbanje, detalji, ne previse prljanja...jedan od tvojih najboljih radova do sada.

Sandman

Dobro si odradio farbanje, mada si postshading mozda za nijansu bledje da odradish - na donjim delovima pomalo izgleda kao rdja oko panela.

Nekako mi se chini da je kod pozitiv maketa bolja varijanta uraditi jak preshading crnom, zatim nijansiranjem boja za kamuflazu istaci te linije panela da budu suptilno vidljive, a zatim mozda samo malo doraditi pigmentima prljanje oko njih.

U svakom sluchaju ova maketa atraktivno izgleda, a detalji koji mi se posebno svidjaju su zute linije oko ramova stakala i kolica za drzanje podvesa...

Pohvaljujem kvalitet fotki - odlichne su, imaju zadovoljavajucu dubinsku oshtrinu, kolorit i osvetljenje!

Miroslav

Zaista odlican rad! Medjutim, najvise me zanima koja rec o  fotkama. Pri tom mislim na pozadinu. Hvala unapred!

dusko

Bravo majstore zaista graciozan rad ,eto i Milanu malo konkurencije :naughty

Warhawk

Quote from: Miroslav on 24-07-2011, 17:52:10
Zaista odlican rad! Medjutim, najvise me zanima koja rec o  fotkama. Pri tom mislim na pozadinu. Hvala unapred!

Pozadina je običan hamer A2 formata, zalepljen pola uz zid, a pola ispod makete (bez presavijanja, tako da se ivica ne vidi...)
Jedini problem je upasovati osvetljenje (u ovom slučaju indirektno sunčevo), da vertikalna i horizontalna površina budu iste boje.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zivorad

A gde su mu ti mitraljezi u krilima?
Bas mi se svidja  :super

djnik

Prelepa maketa! Sad si i mene zaintrigirao da kupim Thunderstreak-a!

Warhawk

Quote from: zivorad on 26-07-2011, 00:15:14
A gde su mu ti mitraljezi u krilima?

Oni ne vire iz krila, zabušio sam rupe, koje se jedino vide na fotkama...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'